Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ezzel szeretnék foglalkozni...

Ha ezzel szeretnék foglalkozni, hová kellene jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Szóval az alkoholistáknak,drogosoknak szeretnék segiteni illetve akármilyen függőségben szenvedő embereknek,hogy leszokjanak róla.Hol lehet ilyet tanulni ?
2011. jan. 23. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
ez lehetne szociális gondozó szak is
2011. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha főiskolai képzést szeretnél, akkor a szak neve szociális munkás, ha okj-s középfokú is elég neked akkor az a szociális gondozó.

A fizetés ugyan nem százezrekkel több, de a munka könnyebb, hiszen a gondozói az fizikai munka... pl, öregek fürdetése stb.

Nekem Anyukám szociális munkás és imádja:) bár ő a gyermekvédelemben dolgozik.

Az egyik barátnőm pedig szociális gondozó egy öregek otthonában, ahol a takarítástól kezdve szinte mindent ő végez...


cutecurly

2011. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez off lesz, ne haragudj, csak eszembe jutott! Nekem is tervben van, amiről most írok, hiszen engem is érdekelnek az általad említett témák! Vannak önkéntes szervezetek, akik nemzetközi táborokat szerveznek szerte a világban. A lényegük, hogy a napi 3-6 órányi munkádért cserébe, szállást és ellátást kapsz. Nem luxus körülmények, de az élmény kárpótol mindenért. Egy nemzetközi csapattal kell dolgoznod így nem árt minimális angoltudás!

Ők szerveznek több rehabilitációs központba is táborokat, ahol kicsit belekóstolhatsz ennek az ízébe.

Eddig két táborban vettem részt, bár nem ilyen műfajban, de következőnek ezt pályázom meg. Ha érzel némi indíttatást magadban, mindenképpen próbáld ki, szerintem iszonyatosan jó élettapasztalat, pláne ha hasonló pályára is készülsz. (www.utilapu.org)

2011. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!