Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig támogatja az állam a...

Meddig támogatja az állam a felsőoktatási képzést? Hány évig?

Figyelt kérdés
Ha csúsznék,akkor mi lenne? Azt tudom,hogy hány kredit kell minimum,hogy ne soroljanak át költségtérítésesbe,de nem tudom hány évet finanszíroz amúgy,tehát ha nem 8 félév alatt végeznék..:(
2011. jan. 23. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Erről érdeklődj az iskolád tanulmányi osztályán (TO). Ez intézményenként változó. Az első diplomámnál (Bsc) úgy volt, hogy a 7 félév után még két fél évig nem kellett volna tandíjat fizetni, de nem részesülhettem volna semmilyen támogatásban. A második diplomámnál (szintén Bsc) a szaktársaimnak (mivel én már fizetős voltam) a 7 félév után járt még egy plusz félév. Ebben a félévben is járt minden támogatás (szoctám, ösztöndíj), ezért ezt sokan ki is használták és szándékosan csúsztak. Mindkét szakot a SZE-n végeztem, tehát látható, hogy egy intézményen belül is mennyi a különbség.
2011. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia!

én úgy tudom, hogy az állam 12 (vagy 13?) félévet finanszíroz összesen, ebben az alap- és mesterképzés is benne van, ami ezen felül van, azt fizetni kell.

2011. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!