Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középsulisok, akik 5 éves...

Középsulisok, akik 5 éves képzésen vannak! Nem sok az az 5 év?

Figyelt kérdés

Csak mert valószínűleg abba a gimibe nem jutok be ahova terveztem, mert a matek részét a felvételinek teljesen elbasztam. A gimiben 4 éves képzés lenne.

Helyette kéttannyelvűbe készülök, szakközépbe. Ez pedig 5 éves képzés, mert van egy 0. év, ahol csak nyelvet tanulunk.


A helyzet az, hogy évvesztes vagyok, 1 évvel később mentem oviba, szóval a 4 éves gimivel is 19 évesen végeznék, 20 évesen meg a szakközéppel, mert mint mondtam az 5 éves.

Az érdekel, hogy aki ilyen 5 éves képzésre jár akármilyen szakon, az nem érzi ezt soknak? Mármint 20 évesen végezni csak a középsulival, hát... és akkor még diplomázz is le 4-5 éves egyetemen, szóval 25 évesen amikor szerintem már egyáltalán nem fiatal az ember ott állsz minden nélkül, mert még csak frissen végeztél...


Vagy ti mit gondoltok erről?


2011. jan. 22. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem te lennél az egyetlen, aki 25 évesen nulla munkatapasztalattal állna a nagyvilágban. Ha nagyon zavar ez a helyzet, akkor középsuli után keress munkahelyet és levelezőn szerezz diplomát. Sokat csinálják így is. Válaszd ki, hogy számodra - a családod számára - melyik lenne a legjobb megoldás.
2011. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az még a jövő zenéje, kedves első. Ez még eldől, de nem akarok szakiskolába menni, mert egyrészt bár fiú vagyok, teljesen hidegen hagynak a műszaki dolgok, nem akarok ilyen téren dolgozni. De azért 20 évesen végezni a középsulival az 5 év miatt, hát... 18 évesen lenne a legjobb mert akkor még ráér az ember, de így hogy évvesztes vagyok, lesz 1 elvesztegetett évem, amit esetleg már az egyetemen tölthettem volna, és 24-25 évesen mikor már nem igazán vagyok fiatal, szóval előbb akarok végezni az egyetemmel.
2011. jan. 22. 16:59
 3/10 anonim ***** válasza:
De, nagyon sok, néha elszörnyedek tőle, hogy csak 2015-ben fogok végezni, de mindenképpen megéri, mert így nagyon jól megtanulok egy nyelvet.:)
2011. jan. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is év vesztes vagyok, és én is 5 éves szakközépbe voltam, és húsz évesen(most) kerültem ki, mellesleg 25 évesen még nagyon fiatal vagy. Egyetemen meg volt mindenféle korú ember ahova mentem, volt aki 2. diplomát csinálni jött ide, ő majd kb 28 évesen áll munkába, volt aki 30 évesen jött, persze a 60-70% az olyan 19 éves volt.

De legalább lesz időd tanulni meg eldönteni hova akarsz menni, mert egyébként nehéz, ha elmész egyetemre akkor elég sokáig azzal fogsz foglalkozni, amit ott választottál, nembaj ha van időd megfontolni, mellesleg neked lesz így jó nyelvvizsgás, amivel több helyre juthatsz be. Mármint ha kéttannyelvűbe mész.

2011. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát, én eléggé álomvilágban élek, legalábbis ezt mondták nekem. Mert én 26-27 éves koromra LEGESLEGKÉSŐBB már biztos munkahelyet akarok, meg esetleg egy kocsit is, lakást/házat meg főleg. Nem tudom mi a helyzet most a frissen végzett egyetemistákkal, meg hogy boldogulnak, de én ezt szeretném elérni 30 éves korom előtt.
2011. jan. 22. 17:57
 6/10 czibles ***** válasza:

(évvesztesek nem oviba mennek egy évvel később, hanem iskolába)


amúgy én is évvesztes vagyok + 5éves képzés, azzal a különbséggel, hogy én nyelvi előkészítős voltam. én meg bántam. erre a szintre amin vagyok szerintem egy sima 4éves képzés + angol fakttal is eljutottam volna. kéttannyelvű az talán más, arra azt mondom, hogy megéri. ez a 2 év nem olyan nagy hátrány, ha 18 évesen elszakad valaki otthonról első a buli lesz neki legálisan ihat, felügyelet nélkül mehet oda ahova akar (főleg ha kolis). ezzel egyenes út a kibukás felé. két év alatt meg lehet bőven annyit fejlődni, hogy ne a buli legyen toronymagasan az első.

2011. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj utolsó, igazad van az évvesztes-dologban. Már nem tudom melyiket akartam írni, azt, hogy 1 évvel tovább maradnak oviban, vagy azt, hogy 1 évvel később mennek suliba. Valahogy összemostam a kettőt, nem figyeltem, bocs. :D


Még szóba jöhet egy vendéglátóipari szakközép, de nem tudom, ott nem olyan intenzív a nyelvtanulás meg ezek, pedig én főleg nyelveket szeretnék tanulni. Nem tudom, mi lesz most, mert a matek részét a felvételinek teljesen elrontottam, szóval az esélyem a gimibe kb. egyenlő a nullával.

2011. jan. 22. 18:02
 8/10 anonim ***** válasza:
most már a legtöbb iskola 5 éves és legtöbb gyerek év vesztes szoval elég későn fejezik be a gimit.Szóval nem fogsz különbözni mástol hogy későn fejezted be a suli,de a előrébb lehet hozatni az éretségiket meg ilyenek pl van egy miskolci fiú aki 15-évesen befejezte a a középiskolát 16 évesen meg már egyetemre jár
2011. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok az 5 év. Én is ugyanígy vagyok, most járok egyetemre 21 évesen. Viszont két nyelvet nagyon jól megtanultam,ami előny.De abban ne is reménykedj,hogy kocsi,lakás stb lesz 30 éves korod előtt,a tanulás sok időt elvesz. Pl egy asztalosnak,vagy kőművesnek nagyobb esélye van fiatalon házra.
2011. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a helyzetben vagyok mint te, most egyetemista vagyok. Sosem értettem az ilyen embereket, akik szerint a plusz egy év középiskola, az elvesztegetett idő. Miután diplomám lesz, valószínűleg ugyanazt fogom csinálni 40 évig, inkább ajándéknak tekintem ezt a plusz egy évet, mintha a gyerekkorom egyfajta meghosszabbítása lenne. Olyat pedig még sose hallottam, hogy nem, nem vettek fel dolgozni, mert EGY évvel idősebb vagyok, mint a többi jelentkező, és mert ezt az EGY évet nyelvek tanulására fordítottam. Szerintem annyira nem érdekel senkit, hogy a jelentkező 25, vagy 24 éves...
2011. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!