Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kettes (elégséges) szintű...

Kettes (elégséges) szintű érettségit össze lehet hozni?

Figyelt kérdés
Most kezdem el a felkészülést az érettségire. Napi 2 óra tanulással elérhető a 2-es érettségi?
2011. jan. 20. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2 óra érettségi készüléssel az 5öst lehet elérni inkább. Semmi tanulással a 3-as megvan a leghülyébbeknek is szerintem. :)
2011. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most elkezdesz tanulni, simán meglesz szerintem is az 5-ös...ha komolyan veszed persze!!!

Majd mikor túlvagy az érettségin, te is rájössz, milyen könnyű is valójában, csak a tanárok paráztatják a diákokat, hogy jobban izguljanak vizsga közben....

2011. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nem érettségi... éretlenségi... vicc az egész. El lehet szúrni, tény, mert sok ember benézte az érettségit és nem úgy sikerült, ahogy tervezte, de legalább ennyien vannak azok is, akik nem olyan érdemjegyet kaptak, mint amennyit tanultak rá...

A kettes határa 20% azt hiszem, már nem emlékszem, 5 éve lesz, hogy érettségiztem. Azóta akármiből mentem, vagy megyek vizsgázni, rendre 40%-60% , sőt magasabb a kettes határa... (szakmai vizsgák plusz egyetemi vizsgáim). Egy kettesért is vért kell izzadnia néha az embernek, középiskolában az meg egy jó erős hármas, vagy egy jóindulatú gyenge 4-es lenne...


Sokan ezért lepődnek meg egyetemen, ez a követelmény szó szerint mellbe vágja azt, aki nem ehhez szokott...


Ennyi tanulással akár az 5-ös is meglehet középszinten. Emelt szinten 4-es, vagy 5-ös. Ha nem szúrod el, és szerencséd is lesz. Mert az érettségihez szerencse is kell, lesz olyan tétel, nem is egy, amit nem akarsz majd húzni, mert azt vagy nem is tudod, vagy nem annyira tudod. Ha elkerülted, nyert ügyed van, ha nem, akkor activity-vel egybekötött stand up comedy következik =).

2011. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát mindent meg fogok tenni, de nekem elég a kettes, ha ez megvan akkor minden oké. Törihez elég hülye vagyok szóval bármi lehet. Köszönöm a tanácsokat! ;)
2011. jan. 20. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne kettessel hozd össze az érettségit. Lehet, hogy nincs is tervbe véve nálad a főiskola, az egyetem, hanem valami szakképzésen töröd a fejed, de ha később meggondolnád magad, bánni fogod, hogy csak kettesre érettségiztél le.
2011. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy bánatában egyébként újra leteheti az érettségit, ha meggondolná magát.


Egyébként egy barátom 12%-os magyar írásbeli után úgy ment be szóbelizni, hogy egy tételt tudott - azt is csak azért, mert a kötelezőek közül ezt az egyet olvasta el anno -, és kihúzta. :)

2013. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!