Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem kell emelt érettségi?

Nem kell emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Kérem, valaki magyarázza el, lehet én értelmezem rosszul. Eddig úgy tudtam, hogy pszichológiára felvételi követelmény az emelt érettségi, és most is azt gondolom hogy az, csakhogy néztem az iskolákat felvi.hu-n és voltak szakok ahol meg volt jelölve ha emeltszint a követelmény így : (E), de amikor az ELTÉN néztem a pszichológiát - [link] - ott nem volt a tantárgyak mellett (E), akkor lehetséges hogy elég egy jól sikerült középszintű érettségi is, nem értem.
2011. jan. 18. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Na, ez engem is érdekelne.

Bocs az off-ért :(.

2011. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na akkor reméljük valaki tudja és segít nekünk, ha esetleg máshonnan kapnál választ kérlek értesíts :)))
2011. jan. 18. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező. Egyelőre orvosira, állatorvosira és gyógyszerészetire kötelező az emelt. Most akarják majd bevezetni, hogy mindenhova kelljen, de ha most májusban érettségizel, az téged nem fog érinteni.


Viszont emelt nélkül hogy szeretnél bejutni?

Még két nyelvvizsgával vagy felsőfokúval is 480 helyett 440 pontról indulsz. Vagy van OKTV helyezésed? Esetleg hátrányos helyzetű vagy? Vagy mivel szedsz össze annyi pontot?

2011. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, én nem szeretnék pszichológiára menni, a testvérem szeretne,én csak utána jártam, így nem fog neki sikerülni most még, egyelöre. De nem adja fel :)
2011. jan. 18. 17:24
 5/5 A kérdező kommentje:
és köszönöm a választ :))))
2011. jan. 18. 17:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!