Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy számvitel vagy nemzetk...

Pénzügy számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? Miért? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?
2011. jan. 14. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben első sorban a psz-t választanám.

Miért? mert nehezebb elvégezni. És manapság úgy néz ki, hogy jobban is keresik őket.

Azonban a nemzetközi gazdálkodást nyugodtan felveheted mellette 2. szakként. De az jóval egyszerűbb.

2011. jan. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Annyira bírom mikor idehánynak egy kérdést mindenféle konkrétum nélkül. Melyik iskolákat nézted ki?


De általánosságban elmondható hogy a pénzügy valamivel piacképesebb - viszont sokkal-sokkal nehezebb is - mint az nemzetközi gazdálkodás, de ha nem a te világod, nem érdekel és csak azért mész oda mert azt mondták hogy ezzel el lehet helyezkedni, akkor most mondom max. 2 évig fogod bírni. Szóval ezzel arra akarok célozni hogy csak akkor vágj bele ha érdekel.


Az ng könnyebb mint a pénzügy, viszont itt meg két szakmai nyelv kell a diplomához. Szóval ez attól is függ mennek-e a nyelvek, de ez egyben az előnye is hogy rá leszel kényszerítve a nyelvek tanulására. Elhelyezkedés szempontjából ez neccesebb mint a psz, de szerintem ez egy olyan szak amivel még "viszonylag könnyen"lehet munkát kapni.

2011. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem írtam konkrétumot, mert általánosságban érdekelt volna, nem iskolához kötve. A nyelvekkel jól állok, már van egy felsőfokúm, amivel adott esetben ki tudnék váltani egy szakmait. Nagy valószínűséggel a ME-t fogom beérni. Nem azért mert csak ehhez van pontom, bárhova máshova felvennének ahova csak akarom, de úgy döntöttem ezt választom. Most szeptemberben kezdeném ezt. Jövő szeptemberben pedig egy bölcsész nyelv szakot levelezőn, valószínűleg germanisztikát. Nem tudom szükséges e egyéb info a pontossághoz :)
2011. jan. 14. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pénzügy és számvitelen vagyok. Hát nem egyszerű :)

Arra készülj, hogy mindkettőn lesz analízis és pénzügyön kicsit durvábbra veszik. Nálunk gazdasági matek 1 és 2-nek hívták, de analízisről és operációkutatásról volt szó, meg minimális pénzügyi számítás, persze. Sok a matekos tárgy, pl.: vállalati gazdaságtan, vállalati pénzügy, matek 1-2, ahová én járok, ott a statisztika iggen kemény, 80-85% helyből bukik, továbbá sokan a mikro-makrot és az adó alapismereteket is a matekos tárgyakhoz sorolják. Meg persze lesz számviteli alapismeret, pénzügyi számvitel és vezetői számvitel tárgyad, akármilyen szakirányra is menj.


Lesznek majd olyan válaszolók, akik azt fogják írni, hogy ha pénzügyre mész, akkor vagy Corvinus vagy BGF-re menj, mert a többi főiskolán/egyetemen végzett pénzügy és számvitellel csak munkaügyi központba mehetsz bejelentkezni, mint munkanélküli. Ez hülyeség, ne higgy nekik.


Minden jót!

2011. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!