Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendőrtiszti, esetleg jogi...

Rendőrtiszti, esetleg jogi egyetem?

Figyelt kérdés

Ha rendőr szeretnék lenni, mindenképpen a rendőrtisztin kell tanuljak? Közgazdasági szakközépben tanulok, de nagyon erős iskola, bár nem rendőrös.. Mindenhol azt olvastam, hogy rendőr szakközépben kell tanulni, stb..Igaz ez? Két vagy három évig úgyis minden iskolában ugyanazt tanítják.

A másik kérdésem lenne, hogy ha jogi egyetemet végez vlaki, mondjuk elte jog, akkor is lehet rendőr? Légyszi indokoljátok, mert mindenki mást mond.

Az utolsó kérdésem lenne, hogy lovasrendőr hogy lehet valaki? Hanyagoljatok azokkal a válaszokkal, hogy láttál már lovas rendőrt valahol? Igen, láttam, minden focimeccsen, tüntetésen kint vannak, pesten kívül siófokon is van lovasrendőr állomány. Van külön valami ilyen szak a rendőrtisztin, vagy lovasvizsga kell hozzá, vagy mi ennek a folyamata? Légyszi mindent indokoljatok. Köszi


2011. jan. 14. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé két véglet, lovasrendőr, vagy jogi diploma az eltén... Tisztában vagy a képességeiddel, vagy ez csak ilyen gyerekes h*lyeség hogy "hűű de király a lovasrendőr, meg hűű de király egy jogász, a kettő közül leszek valamelyik"... Nem sértésből írom, de jogi diplomával nem szoktak lovasrendőrnek menni, és aki esetleg rendőr (nem tiszt) az meg nem nagyon tud egyetemre menni, pláne nem elte jogra...

Ha pedig rendőrtisztire mennél akkor már tuti nem lehetnél lovasrendőr, az rtf-en nem utcai legényeket képeznek

2011. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt étrem, csak azt nem, hogy mért ne lehetne valaki túlképzett. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor mondjuk egy sebész elmegy utcaseprőnek. Miért ne tehetné meg? Meg tudja csinálni. Egyébként mindenki mondja, hogy mekkora sz*r rendőrnek lenni, nem azért akarok rendőr lenni, mert máshoz nem lenne tehetségem szerintem, hanem mert nekem ez az érdekes munka. Nem akarok irodában ülni, persze tudom, papírmunka itt is van, de azért változatosabb. Egyébként meg a lovasrendőrség azért érdekelne, mert szeretek lovagolni, és máshogy nem engedhetném meg magamnak, hogy lovagoljak, max így összekötve a munkával.
2011. jan. 14. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát igen, de tudod van egy olyan szabályozás hogy diplomát szerzett nem lehet tiszthelyettes, ill. zászlósi rendfokozatban. Hadseregben ugyanígy. Akinek van diplomája az már "csak" tiszt lehet. Az utcán pedig nem nagyon vannak tisztek... Ha el is mennél az rtf-ra akkor ott a tiszti fokozat mellé külön kapsz képesítést pl gazdasági nyomozó, amiben dolgoznod kell a későbbiek során.
2011. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és még valami. azért nem fogsz diplomával lovasrendőr lenni, mert szabály hogy diplomával a kezedben bizonyos összeggel többet kell adni fizetésben. és épp ez az, hogy annyi lóvéért nem éri meg a rendőrségnek hogy Te az utcán lovagolgass. sajna de ez van.
2011. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval ha ezt szeretném csinálni, akkor nem mehetek fősulira?! Érdekes.. Egyébként ez annyira szánalmas rendszer, SZERINTEM. Mi az, hogy diplomával nem mehetek? Mi az, hogy nem mehetek lejjebb, mint ahol vagyok? És akkor ha elvileg nem lehet diplomám, akkor már lecsúsztam erről, mert ha fősulim nem lehet, akkor legalább szakközépben rendőrképzésre kéne járjak..?!

És egyébként rendőrtisztit ha elvégzi valaki, valamilyen képesítéssel, akkor biztos, hogy kap munkát? Szóval fel kell vegyék aztán, vagy mondhatják, hogy bocs, nincs hely?

És jogi egyetemmel milyen munkát lehet kapni? Valaki magyarázza már el légyszives! Közgazdasági szakközépbe járok, nem gimi, de nagyon erős iskola, szóval ha jogi vagy közgazdasági pályán szeretnék tovább menni, milyen szakmáim, vagyis munkáim lehetnek?

2011. jan. 14. 18:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok.

Hát ne haragudj de ez nem annyira hülyeség. A rendőrség nem azért van hogy mindenkinek a kívánságát teljesítse. Akinek olyan kvalitásai vannak hogy főiskolára/egyetemre mehet, akkor neki nem az utcán a helye. Valóban elképzelhető olyan eset, hogy egy agysebész elmegy inkább utcaseprőnek. De ha jobban belegondolsz akkor nem is biztos hogy oda felvennék, mivel van több száz olyan általánost vagy még azt se végzett szegény ember akik számára "tökéletes" ez a munka, az meg kicsit groteszk lenne, hogy az agysebész akinek van 125 IQja, 10 évig tanult egy egyetemen, elveszi azt a munkát. És már ahogy mondtam van egy bizonyos bértábla ami szerint bizonyos iskolai végzettségűeknek meg van szabva a minimum fizetés. LOGIKUS hogy a rendőrség ami az adófizetők pénzéből gazdálkodik, nem vesz fel utcai rendőrnek diplomás embert, sőt ez el is várható...

A másik az hogy van konkrét ismerősöd aki rendőr vagy valami iylesmi? Csak mert nem tudom mik az elképzeléseid ezzel a foglalkozással kapcsolatban... Az pedig hogy azért akarsz lovasrendőr lenni, mert szeretsz lovagolni... Én is szeretek lovagolni, több éve űzöm ezt a sportot, de ez csak hobby, nem ez fogja irányítani a pályaválasztási terveiemt.


Jog. Ez megint egy elég érdekes téma, lehetsz vele ügyvéd, jogi tanácsadó, ügyész bíró, stb. Ha tisztességgel elvégzed az egyetemet, szorgalmasan jársz gyakorlatra, találsz egy helyet ahova diploma után gyakornoknak felvesznek, akkor viszonylag biztos, és tehetős jövő áll előtted, persze ez a "lustáknak" nem sikerül, ide tényleg szilárd elhatározás szükséges.

Ha pedig elmész az RTF-re akkor van nemtudom hány szak, bűnügyi, gazdasági nyomozó, határőr, meg még katasztrófavédelmi ami után tűzoltó tiszt leszel. És igen, mindenképpen elhelyeznek valahová, persze ha nem te leszel az osztályelső, akkor lehet hogy az ország túloldalára kerülsz... És oké hogy lesz egy ilyen-olyan végzettséged, sok évig még úgymond "csicska" leszel...

2011. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A közgazdaságit el is felejtettem. Nos az a helyzet hogy igen sok diploma ad közgazdász végzettséget, elkezdve a turizmus és vendéglátás szaktól, a közszolgálatin keresztül az alkalmazott közgazdaságig... Szóval itt igazán a szaktól függ hogy milyen munkád lesz.

De MELEGEN AJÁNLOM: [link]

Kiválaszasz egy képzési területet, majd egy szakot és jobb oldalt egy zöld keretben találsz olyat hogy "munkalehetőségek" ez egyértelmű, és egy olyat hogy "merre tovább" ez pedig bizonyos karrierlehetőségeket firtat. szóval böngéssz csak nyugodtan.


Egyébként azt tudnám javasolni hogy gondolkodj el hogy mit szeretsz tanulni, és abban az irányban keress szakokat.

Egyébként hányadikas vagy? ez is elég fontos lenne.

2011. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Középiskola elsős, vagyis nulladikos, ebben az évben csak nyelvet tanulok. Van rendőr ismerősöm, sok, de mondom, igazából csak azért érdekel ez, mert ez olyan érdekesebb munka, ami változatos. Anya pl mióta az eszemet tudom, irodában dolgozik, mindegy, hogy osztályvezető, vagy üzletkötő, nekem ez annyira egyhangú.. Ha nyomozó lennék, nyilván minden ügy más, és logika kell hozzá, kb mint az orvoshoz, csak nem lenne erőm másban túrkálni, de az még olyan, ami egyébként szerintem érdekes. Egyébként az elhatározás elég erős, régóta szeretném ezt, szerintem legalább 5-6 éve, ahogy emlékszem. A linket pedig köszönöm, azért nem tudtam keresgélni, mert mikor a kérdést kiírtam, iskolában voltam. Köszönöm
2011. jan. 15. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj leírom neked mi a helyzet.

Rendőrtiszti Főiskola és Rendészeti Szakközépiskola, más téma az egyikkel tiszt leszel másikkal tiszt helyettes. Ha tiszt leszel nem leszel lovasrendőr sose, tiszthelyettesként lehetsz, ha olyan településhez kerülsz ahol van rá lehetőség.

Jogi végzetséggel (jogász, jogi asszisztens..) lehetsz rendőr, ezekkel a diplomákkal átképzővel lehetsz rendőr. Más fajta diplomával nem.

2011. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!