Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet még esélyem, vagy...

Lehet még esélyem, vagy elcsesztem?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet. Eleve csak 24 kreditet vettem fel, és nagyon úgy néz ki, hogy csak 15 lesz meg belőle :(


Nagyon félek, hogy év végén átsorolnak költségtérítésesbe, de a szakomon 200.000Ft egy félév, és nem tudnám fizetni. Ráadásul most kezdek rájönni, mennyire szeretem amit tanulok, csak néhány tárgyat nem vettem elég komolyan :(


Van még esélyem, hogy államin maradjak?


2011. jan. 14. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sok.
2011. jan. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az a 15 meglesz akkor semmi gáz, tavaszi félévben is felveszel legalább 30-at (ugye ennyi ajánlott), de vegyél fel többet. Még ha abból a 30-ból kettőt hármat teljesítesz nem kell aggódni a költségtérítés miatt.
2011. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:(
2011. jan. 14. 00:56
 4/6 A kérdező kommentje:

utánanéztem, 27 kreditnek kell meglenni 2 félév alatt ahhoz, hogy ne soroljanak át. azt hiszem, ez menni fog, de jó lecke a jövőre nézve.


köszi mindkettőtöknek!

2011. jan. 14. 01:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Most így újraolvasva lehet hülyeséget írtam :)

A lényeg, hogy minden tavaszi félév végén legyen n*15 kredited (nálad akkor kevesebb, 14) n: félévek száma

2011. jan. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi baj, ha a következő félévben összeszeded magad, akkor nem raknak át.

De ne a minimumra menj, én azzal egyszer már megszívtam.

Két félév alatt 27 kredit a minimum, de 60 az ajánlott. Peóbálj meg a következő félévben elvégezni legalább 35-40 kreditet és nem lesz semmi gond.

Számolni kell ugyanis azzal, hogy ha nem végzel el elég kreditet, akkor csúszol és őgy is átcsúszhatsz költségtérítésesbe.

2011. jan. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!