Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a feltétele, hogy a BA...

Mi a feltétele, hogy a BA után MA-ra mehessek majd?

Figyelt kérdés
40-en vagyunk a szakon, mesterszakok 10 fővel indulnak. Elmondta nekünk év elején a tanszékvezető, hogy kvázi versenyeznünk kell majd a felvételért (éljen az osztott képzés), csak az nem teljesen világos, hogy mind a 3 év mind a 6 félévében "versenyeznünk" kell vagy csak az utolsóban, vagy hogy van ez?
2011. jan. 13. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
van egy felvételi, amit az egyetemek maguk határoznak meg, szóval változhat, hogy mire mennyi pontot adnak. Nézz utána a honlapotokon, vagy érdeklődj a TO-n a pontos pontszámításnak, hogy mire mennyi pontot adnak.
2011. jan. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a saját iskoládba jelentkezhetsz mesterképzésre, hanem bármelyikbe, ahol oktatnak a képzésedre épülő mesterképzést. De valójában szinte bármilyen mesterképzésre jelentkezhetsz, ha vállalod, hogy megszerzed a hiányzó krediteid.


Én most jelentkeztem, nekem egy szóbeli elbeszélgetés volt, bár megadtak olvasnivalót, de nem kérdeztek bele. 60 pont volt a szóbeli.


Akkor a diplomád értékét szorozzák fel 6al.


Ezen felül pedig jönnek a többletpontok 100-ig. Nyelvvizsga, munkatapasztalat, gyakorlat, meg a többi.


Nekem még szigorlatokból állt a diplomám átlaga, nem tudom nálatok milyen tárgyakból áll, de ha az összes tárgy súlyozott átlaga a diploma plusz az államvizsga meg szakdoga és valóban abba a 10-be akarsz bekerülni, akkor végig jól kell teljesítened. Ez azért nem versenyt jelent, csak tanulj jól. Sőt szerintem verseny helyett inkább segítsétek egymást... a 40ből kb 20 akar majd mesterképzésre menni, abból pedig kb 10 akar vagy fog tudni azonnal, a maradék inkább munkába áll, vagy elvérzik a szakdolgozatnál.

2011. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, akkor ennek februárban mindenképp utánanézek a TO-n. Elméletileg van a tanszék honlapján egy MA felvételre vonatkozó tájékoztató pdf, gyakorlatilag 404-et ad :)

Ha nincs meg egy tárgyam (most esélyes, sőt), akkor szerintetek elbúcsúzhatok az azonnali mesterképzéstől?

2011. jan. 14. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:

A diplomád átlaga a megszerzett kreditekből van... szóval ha addig teljesíted a nem teljesített tárgyat, akkor semmilyen negatívum nem ér ezzel kapcsolatban.

Ez egy pozitívum a gimihez képest. :)


Én pl jártam úgy is, hogy nagyon nehéz volt egy tárgyból levizsgálni, nem is jött össze, következő félévben felvettem, de kb csak én egyedül, szóval megbeszéltem a tanárral, hogy csak írok egy házidogát. :) így simán megúsztam és 5öst kaptam :D

2011. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez melyik egyetem? Mindenhol csak az 1/4-ét veszik fel MA-ra?
2011. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
SZTE, a szak pedig szociológia (tehát BTK, bár ezt nem szívesen mondjuk hozzá :))
2011. jan. 14. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!