Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri így az iskolában...

Megéri így az iskolában nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok,angolt már negyedik éve ugyanaz a tanár viszi,de semmit se csinálunk az órákon jóformán,ő azt hiszi,hogy már általánosban mindenki megtanult mindent,ezért a neyelvtant át se vesszük,csak valakit kihív nyelvtanból olyan anyagból felelni,amit át se vettünk.Heti 5 óránk van,mindig felelünk,csak néha elolvassuk a könyvben az olvasmányt,22-en vagyunk az osztálybanmebből 4-en ha tudnak egy negyedikes gomnazista szintjén angolul,és elvárja,hogy a tételket mi dolgozzuk ki,pedig az osztály nagy része még az egszerű mondaatokat se tudja lefordítani.
2011. jan. 10. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

És miért nem szóltatok neki erről már elsőben?

Nem értem, miért csinálja ezt egy csomó diák, hogy csak ül, nem szól, hogy gáz van, aztán szidja a tanárt.

Nálam mindig működött a "Tanárnő/Tanár úr, én ezt nem értem, miért van ez így?" persze nem feleléskor, hanem amikor az olvasmányt veszitek vagy óra elején.

De persze könnyű sunyítani, amíg nincs a nyakatokon az érettségi. Hát most megnézhetitek magatokat.

AKARNI kellett volna tanulni, akkor a tanár is tanított volna.

2011. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóltunk,azóta sincs változás
2011. jan. 10. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is: megértelek. Az angol nyelvtudás mostanában elengedhetetlen, és ha szar a tanár, akkor nagyjából lehetetlen csak órai tanulással bármit elérni.

Márpedig amúgy elég sok középiskolában az angol oktatás színvonala a béka segge alatt van, hála égnek nálunk nem, nálunk pont az a jó, hogy ha valaki valamit nem ért, akkor elmagyarázza még 1szer, még 100szor, de amúgy meg keményen visszakérdezi az anyagot. Mi rettentő szerencsések vagyunk ebben, felsőfokúm van, és nem különórai tanulás miatt.

Kémiában mondjuk nem vagyunk ilyen szerencsések. Ott olyan tanárunk volt, hogy például első évben fel sem tűnt, mit tanulunk. Nem lehetett ezzel mit tenni, egyszerűen a rossz tanárok bizonyos része egyáltalán nem is való tanárnak, mert le se szarja az egészet, és amúgy nem is biztos, hogy megvan hozzá a kellő tudása, amúgy meg kizárt, hogy jobban tanítana a diákjai intésére. Mert hát mit képzelünk magunkról, hogy beszólunk nekik?

Bár már tényleg elég késő (bár, mint tudjuk, sosem túl késő), de azért azt tudnám javasolni, hogy szervezz egy angol tanuló csoportot osztályban, haveri körben, és menjetek el egy nyelvtanárhoz. Egy 5-10-15 személyes csoportnak nem olyan drága, és az angol EGYÁLTALÁN nem nehéz nyelv, nagyon logikus a többihez képest. Nekem ezt az egyet, ha mást nem is, elhiheted, tudom. Bár ehhez sok szorgalom kell, hogy behozz egy sok éves lemaradást, de most már nem lehet mit tenni. Rengeteg lehetőség van a neten is, nekem a kiejtésemen sok-sok angol dal hallgatása, szövegének olvasása (és persze éneklése^^) javított iszonyat sokat. (Páldául itt van valami ELOnet ingyenesen letölthető nyelvtanuló programja is, 3 cm-re ez alatt a kommentírós téglalap alatt)


Szóóval az angol tényleg a legegyszerűbb nyelv, amivel nap mint nap találkozik az ember, és nagyon gyorsan lehet fejlődni a net segítségével, tényleg!! Csak kitartás és tényleges AKARAT kell hozzá. Én is szívesen szoktam kibeszélni a szar tanáraimat, de ő úgyis megkapja a fizetését, nem fogják kirúgni, te meg az életben nem tanulsz meg angolul, amiből kinek származik kára? Szívás, de sajnos csakis neked...


Sok szerencsét és kitartást! :)

2011. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és én is végzős gimnazista vagyok. L
2011. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Melyik az a suli ahol ennyire nem vagy megelégedve az angol tanításával?
2011. jan. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ez elég siralmas mit mondjak? Nem lesz egyszerű dolgod ha így le vagytok maradva. Az én nagylányom már ált. iskola 7. osztály után a középfokút le tudta volna tenni, de hagytuk a dolgot még érni. De 2 év múlva nekifekszünk a felsőfoknak. Hozzáteszem a világ legjobb angoltanára tanította. Próbálj keresni egy magántanárt és ne hagyd annyiban a dolgot! Minél többet vársz vele annál nehezebb lesz.
2011. jan. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát igen, örüljön, hogy a nagylányának szerencséje volt.
2011. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk is ugyanaz a helyzet. csak a különbség hogy mi 9.ben szóltunk az osztályfőnöknek,leváltották a tanárt,de az új is ugyanolyan rossz.. ha figyelsz órán már 5öst ad..

ezért én maszekba járok angolra,hogy meglegyen a nyelvvizsgám..

de tényleg nem érettségi előtt kéne panaszkodni,nektek is hibátok van ebbe...

2011. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!