Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumi tanár szeretnék...

Gimnáziumi tanár szeretnék lenni, mik a követelmények, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Nagyon sok dolog érdekelne, de nincs olyan ismerőse a családomnak aki gimnáziumban tanítana.Jelenleg végzős vagyok a gimnáziumban és valószínűleg megjelölöm a Pedagógusképzőt. Kérdéseim a következők lennének:

-Hány évig tanulok míg megszerzem a diplomám? (3,4,5?)

-Mesterképzésnek mi a valódi célja és mit érhetek el vele?

-Mennyit keres egy gimnáziumi tanár ma Magyarországon?

-Debrecenben van pedagógusképzés?


2011. jan. 9. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
hát a pedagógusképző, tanérképző után elvileg csak ált. sulis tanár lehetsz Jelentkezel egy tanárképes szakra (magyar, törti, kémia, fizika, matek, tesi mittomén) eztán kell még mellé még egy tanárképes szak (amiket felsoroltam de elég sok van) A 3 éves Ba diplomával nem taníthatsz csak az 5 éves MA diplomával Aztán leszel gyakorló tanár, bár ez most változni fog, és elvileg 6 év után taníthatsz normálisan Nézd át a felvin milyen tanérszakok vannak, keresd meg, mi érdekel a legjobban (humán, természettudomány, ének stb)
2011. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tanítóképzővel csak általánosban taníthatsz. ha középsulis tanár akarsz lenni, akkor először az alapszakot kell elvégezned minor szakkal (6 félév), majd tanári mesterképzést (5 félév). és így leszel tanár. én pl matek szakos vagyok kémia minorral, ha tanári mestert is elvégezném, akkor lennék matek-kémia szakos tanár. de lószart se fogsz keresni vele...
2011. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!