Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus - Gazdaság és managem...

Corvinus - Gazdaság és management - mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok érettségizni, és ezt a szakot szeretném első helyen bejelölni.

Végzett, vagy jelenleg is Corvinuson tanulókat kérdezném elsősorban, bár alapvetően az is érdekelne, hogy pontosan mit lehet kezdeni ilyen diplomával? Mit tanul az ember? Nagyon egyhangú vagy azért lehet benne valóban érdekességet találni?

Mennyire lehet felhasználni 3 felsőfokú nyelvtudást munkába álláskor? Igazából a nyelvtudásom szeretem a leginkább használni, de fordító/tolmács/nyelvtanár mégsem lennék, ezért érdekelne.

Sokszor hallom, hogy a Corvinuson inkább elméleti az oktatás, a BGF-en sokkal gyakorlatiasabb és sokkal kellemesebb a hangulat is, mert nem járnak oda annyian. Ebből mennyi igaz, mennyi érezhető?

A matek mennyire nehéz? Nem járok emelt matekra, de amúgy nem voltak gondjaim a tantárggyal. Angolból emeltezek.


Úgy általánosan nehezen elvégezhető szak? Mennyire lehet kiélvezni ezeket az éveket?


Előre is köszi! :D


2011. jan. 9. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem lesz vele gondod. Sztem nem túl megerőltető.

Én K-karos vagyok ugyan, és eléggé lazának tartom azt, ami jónéhány g-karos, t-karos szakon megy.

Ha meg tudsz 3 nyelven felsőfokon beszélni, akkor meg végképp nem lesz gondod a munkavállalásnál sztem.

Ha csak egy corvinusos diploma kell, ami még ma jól hangzik, akkor hajrá.

Ha tudás is, akkor én hagynám azt a szakot.

2011. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mi is az a K-kar? Nem vagyok benne ezekben a dolgokban. :)

Szerinted itt nem tudok igazi tudást szerezni? Akkor hol? Mit érdemes választani? Ez elég tág kérdés, mégis... a gazdaság közelében maradva.

2011. jan. 9. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Ez lassan ugyanúgy büfészak lesz, mint a kermark, kommédia meg a társai, rengetegen mennek ilyen képzésre. Én a helyedben valami értelmesebb, tartalmasabb szakot választanék, például ha a nyelvekhez jó érzéked van, mehetnél valami keresett nyelvszakra, pl. japanisztika, északi nyelvek. Én úgy gondolom, ha választasz egy szakot valamiért, már van tudomásod arról, mi folyik ott, esetleg ismerős, aki mesélt róla, nem csak vaktában megjelölöd (bocs, nekem eléggé így jön le). Szerintem még nézegesd a szakokat és gondold át mik az erősségeid, mivel szeretnél később foglalkozni, legalább is milyen irányba indulnál, h pl. csapat vagy egyéni munka, emberekkel való foglalkozás, vagy számítógéppel, gépekkel, aktákkal, irodai vagy szaladgálós munka stb stb. Ezeket át kéne gondolnod.
2011. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

K-kar: közgazdaságtudományi kar

G-kar: gazdálkodástudományi kar

T-kar: társadalomtudományi kar


És igen. Leírta az előző hozzászóló a lényeget. Eléggé egyszerű így sokan el is tudják végezni. Tehát egy idő után eléggé telített lesz a dolog.

2011. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem vagyok túl jól tájékozott, de nincsen az ismerőseim között olyan, aki gazdaságra ment volna, pont ezért írta ide, hogy információkat gyűjtsek ottaniaktól, bár persze nem csak erre alapozva fogom kiválasztani, hova megyek. Olvastam tájékoztatókat a Corvinus honlapján, de az nem mond eleget.

Az infó, kémia, fizika, biosz alapból kiesnek, ahhoz kéne fakt - és amúgy sem érdekelnek. A matek nem-emelten megy, sosem volt vele problémám, úgy gondoltam, ha gazdasági nyelvvizsgát lehet tenni, akkor biztos fogom hasznosítani a nyelvtudásom, és elég jól lehet keresni. Nagyjából ezért akarok ide menni.

Japánra biztos nem megyek, ebben a témában van némi tájékozottságom. Az a nyelv spec nem nekem való. Az északiak, azok inkább, erősen gondolkodtam/gondolkodom ELTE bölcsészkaron... de csak nyelvismerettel sem lehet jó és biztos állást találni. Egyre általánosabb lesz a nyelvtudás, mindenki azt mondja, amellé válasszak még valamit, és akkor nyerő vagyok.


21:46

Te milyen szakra jársz/jártál?


Köszi a válaszokat. :)

2011. jan. 9. 23:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg:

[link]

Itt írj nekik. Én régen e-maileztem velük kicsit, és egész jó kis értékelést adtak. :-)

2011. jan. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21.46-os vagyok.

"Egyre általánosabb lesz a nyelvtudás, mindenki azt mondja, amellé válasszak még valamit, és akkor nyerő vagyok. "

Ez így van. Én amúgy "sajnos" szintén büfészakra járok, legalábbis már eléggé kezd az lenni (turizmus-vendéglátás konkrétan), de ha el tudok a szakmában helyezkedni, akkor az már félsikernél. Nekem szintén az volt a gondom 12. félévekor, hogy mit jelöljek be mégis, mert ilyenek, hogy fizika, kémia, biosz... Esélytelen és számomra az ilyen orvosi, gyógyszerészeti pályák túl nagy felelősséget jelentenek. Lány vagyok, így a műszakis tárgyak is kiestek, nem mert hülye vagyok hozzá, matekból például emelt érettségit csináltam és infóból se vagyok elveszett ember, de olyannyira azért nincs érzékem hozzá, így elkezdtem a humánabb pályák felé érdeklődni. Japanisztikára például mentem volna szívesen, de hiába lett az érettségim full 5ös és vittem majdnem minden plusz pontot, cirka 440 pontom még sem volt, szóval "lejjebb" kellett adni. Így jött szóba a turizmus meg amellett a pénzügy is, mert abból is egész jó lehet élni, ha összejön a dolog (anyám ismerőse is tanult anno ezt-azt, végül csinált egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot és mára meg saját irodája van, persze ehhez mázli is kell meg tőka nyilván). A turizmus nekem azért volt szimpatikus (bár már az alapozó tárgyaktól égnek áll a hajam, remélema szakosodásnak több értelme lesz), mert ott ott van a nyelv, hogy nem egy aktakupac mögött rohadsz, emberek vesznek körül és az elégedett embert jó látni (ahogy adja a borravalót :D). Volt már szerencsém kicsit szakmában dolgozni, nehezebb sokkal, mint amilyennek tűnik, de nem rossz,a ztán ki tudja mit hoz az élet.


Na de amit mondani akarok. Van egy csomó fősulinak már facebook-os oldala, ott lenne a legegyszerűbb, ha felvennéd a kapcsolatot gazdmenes hallgatókkal, hogy ki hogy látja, milyenek az elindulási esélyek diploma után, mennyire nehéz maga a szak (hozzátennék ugyanúgy lesz ott is asszem 3 félév matek, mint nálunk és a sok közép matekos nem kevesett kínlódott az analízissel, statisztikával, valószínűségszámítással) és mennyire éri meg számodra elvégezni. Tényleg előbb azt lásd át, milyen környezetben és hogyan tudnád PÁLYAKEZDŐKÉNT magad a legszívesebben elképzelni (iroda, egyedül, emberrekl, szabadtéren stb) és úgy próbálj nekiindulni, kapcsolatok nélkül másképp nem nagyon fog menni. Ja igen, ez a másik, a környezetedben annak is nézz utána, kinek hol és milyen kapcsolatai vannak, mert az sem mindegy, mennyire könnyen sikerül elindulni, nem árt kicsit bebiztosítani magad.

Kicsit hosszúra sikerült, de remélem a lényeg átjött.

2011. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a linket és a facebookos tippet. :) Valszeg hasznát veszem. Amúgy most pénteken lesz nyílt nap, majd ott is érdeklődöm.


Első gondolatom egy ELTÉs nyelvszak volt, a második a turizmus, az is a nyelvek miatt... de mivel oda rengetegen, főleg BGFen, nagyjából letettem róla.

Nyilván a turisztika szabadsága, hogy emberekkel és nyelvekkel lehet foglalkozni... ezek vonzóak. De az is igaz, hogy kapcsolatok nélkül tényleg nagyon nehéz az indulás, főleg egy ilyen eléggé túltelített (vagy afelé haladó) ágban. Megkérdezhetem, kb milyen lehetőségeid lesznek, mennyit fogsz keresni ebben a szakmában?

A matekkal nem lesz gond, bátyám is szenvedett vele, de megoldotta.

Ha a nyelvtudásom tudom hasznosítani és nem csak egy irodában kell egy számítógép előtt görnyedni, ha jók az elhelyezkedési esélyek, ha lehet külföldre menni ilyen-olyan céllal... akkor valószínűleg ezt választom.


Köszi a válaszokat. :)

2011. jan. 10. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:

"Megkérdezhetem, kb milyen lehetőségeid lesznek, mennyit fogsz keresni ebben a szakmában?"


Fogalmam sincs, de ezt őszintén, ki tudja előre? Majd kezdem én is nyilvánvalóan a létra alján valahol, a többi pedig majd kialakul. Egyelőre a diplomám legyen a kezemben, aztán majd utána eldől, hogy Masterre lenne-e érdemesebb tovább menni, valami tanfolyamot csinálni még vagy dolgozni, illetve ezek tetszőleges kombinációja.

2011. jan. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!