Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakra érdemes menni...

Milyen szakra érdemes menni továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Olyanra,ami érdekel :) Egyébként meg szerintem a reál tantárgyakra épülő szakokon végzetteknek jobb az elhelyezkedési esélyük.
2011. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra, amit szeretsz, de fogadd el, hogyha büfészakra mész, nem (vagy csak nagyon nehezen) lesz állásod. De ha ilyet bevállalsz, csinálj mellé egy OKJ-s képzést, hogy legyen valami a kezedben.

Amúgy mérnökire érdemes menni. Nem ígér végtelenül nagy fizetést, de biztos el fogsz tudni helyezkedni. Viszont ha egyszer bejön az élet, mérnökként is sza.rrá keresheted magad.

Orvosnak én csak azért nem mennék, mert az életemet nem szeretném rááldozni, hogy az legyek. Kb. 10 év szakosodással együtt, amibe még bele se számoltam azt, ha csúszol.

Humán szakok azok, amikkel lehetetlen, vagy rettentően nehéz elhelyezkedni. Bölcsész szakok közül érnek azért valamit a nyelvszakok, de anglisztikásból és germanisztikásból elég sok van.

Gazdasági szakokról nem sokat tudok szólni. Szerintem jók azok is, már ha neked van kedved olyan dolgokat tanulni. Hát nekem biztos, hogy nem lenne.

Programozás. Ezt mondhatnám sztár szakmának, amiben ha jó vagy, akkor a seggedet is kitörli egy fizetett munkás. Csak elég nehéz jónak lenni, főleg az egyre növekvő konkurencia miatt.

2011. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ami érdekel
2011. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi érdekel? Miben vagy jó?
2011. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy nem mondhatom, hogy jó vagyok a reál tárgyakból.. 4es mindig megvoltam, de nem értettem és nem is szerettem igazán...

a nyelvi szakokra meg emelt érettségi kell pl angolból.. de oda már nem mehetek, mert a tanár kijelentette h nem készít fel.. a középfokúm viszont megvan...

a menedzsment jól hangzik, de az meg nem tudom mit jelent... :/

2011. jan. 9. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelj ide, ne az alapján válassz a saját esetedben, hogy csak 4-es vagy reálból, vagy nem érted teljesen. Ha tetszik egy mérnöki próbáld ki, hidd el, hogy ott gyorsan megvilágosodnak a dolgok. Mondjuk ha eleve utálod a reált, akkor ne, de ha meg tudnál vele barátkozni, és van szorgalmad, én nem tartalak vissza.
2011. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!