Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Színház- és Filmművészeti...

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen mik a követelmények a felvételin?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kell tudni 5 monológot, 15 verset, és pár dalt, tudni kell jól énekelni, táncolni, szépen kell beszélni, de milyen tantárgyakból fontos nekik az érettségi, és a nyelvvizsga mennyire érdekli őket? Mikor van esélyem arra, hogy felvegyenek?
2011. jan. 9. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]



csak legyen olyan 3mas érettségid mindenből, és kész. csak az alkalmassái meg a gyakorlati rész érdekli őket

2011. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
sztem túljelentkezés van és a tvhez csak protekcióval kerülhetsz be. esetleg színházba lehet h felvesznek.
2011. jan. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is hallottam, hogy túljelentkezés van, és hogy szakonként MAX. 20 embert vesznek fel..
2011. jan. 9. 12:45
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

400 pont kell az államilag támogatotthoz.


[link]

2011. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan a zenés színész szak érdekel amúgy. :)
2011. jan. 9. 12:46
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
egyébként engem is érdekelne, de ezek a dolgok visszafognak...nehéz bekerülni is, nem beszélve arról h nem akarok munka nélkül maradni frissen elvégzett diplomával:S
2011. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én most nagyon előre gondolkodtam amúgy, mert én 5 évesre mentem gimibe, és így még 3 évem van.. Viszont mindenképp ide szeretnék menni, járok régóta énektanárhoz, meg kiskoromban jártam színjátszóra is, voltak fellépéseink. Gondoltam jobb, ha már most tudom mi vár rám..
2011. jan. 9. 12:51
 8/10 anonim válasza:
80%

400 pont szerezhető a felvételin, ami alkalmassági és gyakorlati fordulókból (3-ból, vagy 4-ből, ez évenként változó) áll. A gyakorlati fordulók teljesítésével gyakorlatilag megszerzed a felvételhez szükséges minimum pontszámot (350 pont), és az érettségi meg a nyelvvizsga csak plusz pontot jelent, de tétje ott már nincs. Az a lényeg, hogy leérettségizz, az eredményt nem nézik - plusz pontot jó jegyekért pedig csak akkor kapsz, ha a 3. fordulón továbbjutottál. A nyelvvizsga sem érdekli őket, de ha le is akarsz diplomázni, akkor szükséged lesz majd rá!



Igen, túljelentkezés van, általában 10-15 embert vesznek fel egy osztályban, és 1000-1100 fő jelentkezik évente színész szakra.


De ne add fel, ha nem sikerül elsőre - engem harmadik alkalommal vettek csak fel.


Sok sikert!;)

2011. jan. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, nagyon hasznos volt.:)
2011. jan. 10. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"...kell tudni 5 monológot, 15 verset, és pár dalt, tudni kell jól énekelni, táncolni, szépen kell beszélni..."


És ha mondjuk ilyen "egyhelybenülős" szakra megyek? Teszem azt, filmkritikus akarok lenni (nem tudom van-e ilyen, most csak mondtam valamit), akkor ahhoz miért kell énekelni meg táncolni?

2012. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!