Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hogy is van ez? 11....

Pontosan hogy is van ez? 11. -es vagyok, jövőre fogok érettségizni és utána majd szeretnék továbbtanulni. Mik számítanak a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy az érettségi jegyek, a 11. évfolyam végi jegyek és a 12. évfolyam félévi jegyek (az érettségi tantárgyakból).Jól tudom? Illetve minden felsőoktatási intézménybe való bejutáshoz ezek számítanak, vagy változó? Sajnos ezt még egy tanár se magyarázta el normálisan...

Kösz a válaszokat!


2011. jan. 9. 12:31
 1/4 anonim válasza:
a 11. évfolyam végi és 12.évfolyam VÉGI jegyeket számítják bele a pontjaidba,és ha jól tudom ez mindenhol így van.
2011. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez úgy van, hogy minden szak meghatározza, hogy melyik tárgyakból származó eredményedre kapsz pontot, ha oda jelentkezel. Van ahol csak kettő ilyen van, van ahol több, de mindig a két legjobb számít. Ehhez hozzá jönnek a plusz pontok, ha vannak (nyelvvizsga, emelt szintű érettségi, stb.). Ha még mindig így van, akkor maximum 80 plusz pontot lehet szerezni (illetve lehet, hogy több jön össze, de akkor is csak 80 plusz pontod lesz). A tanulmányi pontok kétféle módon jöhetnek össze, mindig azt nézik, ahogy a legtöbb van. Én csak a duplázósat tudom pontosan, mert nekem úgy lett több. De akkor mondom a másikat először, csak ennek nézz utána, mert ezt nem tudom, hogy számítják pontosan. Szóval az első az, hogy a 11. és 12. évvégi bizonyítvány jegyeiből, meg az érettségi eredményéből számítják ki a pontokat. A másik a duplázós: itt nem számít, hogy miből hányas voltál évvégén, csak az érettségi eredmény. Pl. egy érettségi tárgyból elérsz 70%-ot az érettségin, ez alapból 70 pont. Ezt duplázzák, így lesz 140 pont. Mivel a felvételi eljárásnál két tárgyból jönnek össze a tanulmányi pontok, így ha egy másik tárgyból, ami kell a megjelölt szakhoz, mondjuk szerzel az érettségin 90%-ot, akkor az 90-nek a duplája, azaz 180 pont. 140+180=320 pontod van. Ha van plusz pontod, akkor hozzáadódik az is. Mondjuk van egy szak egy adott egyetemen, ahova menni akarsz, és a felvételi tárgyak a következők: angol, magyar, történelem, földrajz. Neked a legjobb a magyar és a történelem lett (a fenti példánál maradva egyik 70%, a másik 90%, ebből lett a 320 pontod), akkor ezt a kettő fog számítani. Teszem azt, arra a szakra van 20 államilag finanszírozott hely, tehát megnézik, hogy a legtöbb pontot elért jelentkezők között a 20.-nak hány pontja van, és az lesz a ponthatár. Ezt kihirdetik, és ha te a ponthatár fölött vagy, akkor bejutottál.
2011. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Duplázhatsz is. Ilyenkor ki kell választanod két tantárgyat, amiből érettségizel és azoknak a százalékokban mért értékét megduplázzák majd összeadják. (tehát pl választod a történelmet meg az angolt, a törit megírod mondjuk 90%osra, az angolt 95-re, akkor 90*2+95*2 vagyis 180+190=370. Tehát az érettségidre 370 pontot kaphatsz, amihez még hozzá tudod számoltatni a pluszpontjaidat (nyelvvizsga, sporteredmények, versenyek stb)

Ez a verzió főként azoknak jó, akik mondjuk töriből és angolból nagyon jók, de a matek és a magyar nem megy nekik. Mert ilyenkor csak ezt a 2 jegyet nézik, a többi érettségi tárgyból pedig az a lényeg, hogy 20% felett legyél.

2011. jan. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a részletes válaszokat!
2011. jan. 9. 14:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!