Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez az egész ösztöndíj...

Hogy van ez az egész ösztöndíj dolog?

Figyelt kérdés

nem nagyon vágom mi alapján, mennyit, kinek jár az ösztöndíj.. tudnátok mutatni egy oldalt ahol normális leírás van erről? esetleg saját magatok elmagyarázni? előre is köszi:D

egyébként 11.-es vagyok, és főiskolán/egyetemen szeretnék továbbtanulni (még nem tudom, hogy hol) és szeretnék majd ösztöndíjhoz jutni, de nem vágom hogy van ez az egész... :D


2011. jan. 7. 17:25
 1/6 Silber ***** válasza:

Legelőször is fel kell hívnom a figyelmed, hogy többféle ösztöndíj van. A legáltalánosabb a tanulmányi ösztöndíj. Ez értelemszerűen a tanulmányi eredményeid alapján kapod. Általában van egy minimum átlag, amit teljesítened kell (nálunk egy a hármas kummulált átlag), és innentől kezdve a javuló eredmény egy növekvő összeget takar.

Van pl. szociális ösztöndíj. Ezt azok kapják, akiknek a családi, anyagi háttere miatt hátrányt szenved (pl. nagycsaládos, elvált szülő neveli, stb). Ezen kívül léteznek magánkezdeményezésű ösztöndíjak (pl. a Demján Sándor alapítvány által adományozott), ezek feltételeit az adott szervezet határozza meg. A kutató ösztöndíjakban (egyelőre) még nem vagy kompetens. Ezen kívül még egy bizonyos etnikai csoportot is szokott támogatni egy szervezet. Külföldi tanulmányok esetén is igényelhetsz.

2011. jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és amit az előző kihagyott,az a bursa hungarica, amit az önkormányzat adhat ha kérvényezed (minimális összeg,bérletre elég:))
2011. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:D.. egyébként engem a tanulmányi ösztöndíj érdekel majd a főiskolán/egyetemen, azt külön kell majd igényelni?
2011. jan. 7. 18:11
 4/6 Silber ***** válasza:
A tanulmányi díjjal kapcsolatban nem kell intézned semmit, a jó tanuláson kívül. A félévek végén megnézik a hallgatók átlagait, és annak fejében utalják a bankszámlákra az összeget.
2011. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tanulmányit minden szakon medián feletti érték elérésénél kapsz. az összeg erősen iskola függő.
2011. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van még a köztársasági ösztöndíj, amit én hülye fejjel nem pályáztam meg egész egyetem alatt, pedig az átlagom 4,8 fölött (nem büfészakon). Egyszer megpróbáltam, de ahhoz korábban kell leadni az indexet, mert a kretén bizottság a lehető legkorábban korábban akarja odaítélni, hogy mehessenek szabadságra. Arra nem gondolnak, hogy aki legjobban megérdemelné, annak esetleg egy csomó vizsgája van, és azért nem tudja egy héttel a vizsgaidőszak vége előtt meg pályázni.


Az összege elég jó, asszem 50 ezer körül havonta, vagy még több, és nem is kell annyira jól tanulni érte.

2011. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!