Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket érdemesebb megcsináln...

Melyiket érdemesebb megcsinálni? Egy vagy több OKJ-s képzést vagy egy főiskolai szakot ami diplomát ad?

Figyelt kérdés
Több variációt is hallok. Vannak akik szerint érdemesebb egy jobb OKJ-s képézést elvégezni és többre megyek vele mint egy diplomával, mert sok a diplomás ember. Viszont sokan az ellenkezőjét mondják, hogy az OKJ-s papír semmit sem ér, a mai világban csak a diplomás emberek tudnak jó helyre elhelyezkedni. Ti mit gondoltok?
2011. jan. 6. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem mindegy, h milyen OKJ-s képzésről, és az sem mindegy, hogy milyen egyetemi szakról van szó.
2011. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Fősulira járok, de azt kívánom, bár végeztem volna szakmunkásképzőt gimi helyett. Semmi kedvem az egészhez, unom a magolást. Ha sikerül elgévezni, elmehetek magyartanárnak, amit nem akarok, vagy bolyonghatok diplomás munkanélküliként akármilyen munka után...

Ha van protekciód, és diplomád is, beraknak valahova ahol jól kereshetsz. Ha van szakmád, talán el tudsz vele helyezkedni, vagy alapíthatsz vállalkozást.

2011. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, mindkét esetben fontos, hogy mi az, amit tanulni akarsz. Mert van haszontalan OKJ-s képzés, és haszontalan diploma is.
2011. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is pont erre a kérdésre keresem a választ.
2011. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
82%
Akár lehet mindkettő is, az sosem baj. Például elsőnek elvégezni egy olyan felsőfokú okjt, aminek van diplomás folytatása, azaz beszámíthatod elég sok kreditnek, ergo folytatod a tanulmányaidat ugyanazon a "szakon", csak már van a kezedben róla egy papír. Gyakorlatilag sokat nem ér, ha nem hiányszakmáról van szó, sőt akkor a diploma se. Én is attól félek, hogy majd pár év múlva egy gyárban szar fizetéssel hőbörgök, hogy hisz nekem van, okj, diploma, érettségi (sok helyen az is ritka ám!) és röhögnek rajtam a 8 általánost végzett munkatársaim, hogy mekkora marha vagyok, ismerős nélkül itten papírozok...
2011. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amiket OKJ-n néztem: lakberendező; gyógypedagógiai asszisztens; rehabilitációs nevelő és segítő; szociális assisztens; szociális, gyermek-és ifjuságvédelmi ügyintéző; vendéglátó eladó; vendéglős; biztosítási tanácsadó; ellenőrzési és minőségbiztosítási munkatárs; kereskedelmi ügyintéző; logisztikai ügyintéző


Ilyenek vannak itt a közelben. Ezek közül érdemes valamelyiket megcsinálni?



Néztem főiskolákat de olyan szakra ami érdekelne esélyem sincs bejutni mert nincs semmilyen plusszpontom. Olyan helyekre tudnék menni HA felvennének mint pl.: szociális munka, ápolás és betegellátás-ápoló, szülésznő, egészségügyi gondozás és prevenció-népegészségügyi ellenőr, védőnő, környezetgazdálkodási agrármérnök


Lassan el kéne döntenem mit akarok de fogalmam sincs.

2011. jan. 6. 23:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem felsőfokon végzed el az OKJ-t, akkor is beleszámít a jelentkezésbe, igaz, csak akkor, ha szakirányúlag tanulsz tovább. Nem tudom, felsőfokúra ugyanez vonatkozik-e.
2011. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, látom leírtad pontosabban, miket néztél ki. Én ezek közül a vendéglátósak közül választanék. Egyik barátom hajópincérnek tanult. Kemény meló, de jól keres vele.
2011. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha elvégzem a felsőfokú ápolót okj-n azt beszámolnák-e nekem az ápoló és betegellátó szakon a főiskolán? És milyen tantárgyat számolnak be pontosan?
2011. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!