Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene vki ezt az egyetemi...

Segítene vki ezt az egyetemi tantervi hálót megérteni? (link lenntebb)

Figyelt kérdés

[link]

Sziasztok!

gimnazista vagyok és nem értem ezt a táblázatot. pl. h mi az a szemeszter? és mik azok a számok??

köszi :)


2011. jan. 2. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Szemeszter = félév. Itt nem évek vannak, mint középsuliban, hanem egy tanév egy félévig tart. 3-4 hónap szorgalmi időszak, majd kb. 1-1,5 hónap vizsgaidőszak.

A számok pedig az órát jelentik, hogy mennyi órád van ebből. Pl. 1. szemeszter: 2 elméleti, 1 gyakorlati van egy héten. Vagy az is lehet, hogy ez kreditet jelent, sőt több mint valószínű, hogy kredit...

2011. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja nem, az heti óraszám lesz. Ha rákattintasz kidobja.
2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Szóval, a szemeszter az a félévet jelenti, összesen van 10, tehát 5 éves a képzés. A számok azok a gyakorlati és elméleti órák megoszlását mutatják egy adott szemeszterben. Tehát pl.: A csillagászat története című tárgyat az 5. és 7. félévben tanulják heti 2 elméleti órában. A szemeszter oszlopában belül az első oszlop az elméleti órákat a második a gyakorlatokat mutatja. Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szemeszter 1 félévet jelent. A kép alapján ez az iskola 5 éves, vagyis 10 szemeszteres. A háló azt mutatja, hogy az 1 évben (1-2. szemeszter), 2. évben (3-4. szemeszter), 3. évben (5-6. szemeszter), 4. évben (7-8. szemeszter) és az 5. évben (9-10. szemeszter) milyen tárgyakat vesznek a hallgatók.
2011. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek! így már világos :)
2011. jan. 2. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!