Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn ugyanúgy működik,...

Levelezőn ugyanúgy működik, mint nappalin? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Levelezőn is fel kell venni a tantárgyakat,mint nappalin,vagy ott már megkapják az órarendet? Amiből lenne felmentésem,azokat is fel kell venni és akkor utána kell megbeszélni a tanárral,hogy az már nekem megvan?

köszi a segítséget!!


2010. dec. 30. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Főiskolán nincs ilyen, hogy felmentés, 99%, hogy nem fogadnak el semmi indokot.

Levelezőn csak szombaton van konzultáció ahhoz minek órarend? Tanítás nincs nektek hétköznap. Egyébként levelezőn marha nehéz elvégezni. Én nappalis vagyok, mérnök-informatikusnak tanulok és még így is kemény.

2010. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy felveszed ETR-ben a tárgyakat. Az órarend is ugyanúgy működik, annyi a különbség, hogy nem minden nap van oktatás, tömbösítve van (pl hetene egy nap, két hetente 2 nap, vagy 3-4 hetente 3 nap, általában p-sz-v).

Ha "felmentésed" van az azt jelenti, hogy már elvégezted az adott tárgyat, de ebben az esetben is kérvényezni kell a TO-n az akkreditációt, és csak ha a bizottság elfogadta, abban esetben mentesültsz a tárgy elvégzése alól, nem a tanártól függ.

2010. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőn látszik, hogy fogalma sincsen az egészről... az ilyen minek válaszol?


Én is levelezőre járok. Egyetem válogatja, hogy mi a rendszer. Nekem havi 1 hét a suli és igenis kell órarend, különben honnan tudom hova és milyen órára kell menni?

A felmentéseket nem sok idő van elintézni és barmi sok papírmunka, de ha nem csinálod meg akkor újra kell hallgatnod az adott tárgyat.

Attól függően, hogy milyen szinten tanultad, az alapján adják meg a felmentést.

És van ahol nem neked kell felvenni a tárgyakat, de a legtöbb esetben igen. Ez esetben azt a tárgyat is fel kell venned amiről felmentést kérsz.

Egyébként a TO mindenről tájékoztat.

2010. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,amúgy nem mérnöknek mennék,de levelezőn is sztem bármi ugyanúgy elvégezhető,mint nappalin csak akarni kell. Utolsóhoz szólnék melyik suliba jársz? amúgy én turizmus vendéglátásra mennék és most lesz meg majd az idegenforgalmi szakmenedzserim! BKF-re szeretnék menni!!
2010. dec. 30. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sotéra járok, de tényleg csak akarás kérdése. Ráadásul másik sulit is csinálok mellette és nincs panasz a tanulmányi eredményemre :)
2010. dec. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!