Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemen is vannak olyan...

Egy egyetemen is vannak olyan melléktantárgyak, mitn főiskolán?

Figyelt kérdés
Egyik spanom a főiskolára jár biológiára, és azt modnta, hogy a biológia mellett még olyan melléktantárgyakat kell tanulnia, mint Pl. Fizika, vagy matematika, az egyetemen is így van?
2010. dec. 26. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, vannak.
2010. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

biológiához azért nem annyira melléktantárgy, hogy értse valamilyen szinten az azzal kapcsolatos fizikai meg matek dolgokat is.


De a kérdésre: Mivel most már nem olyan van a legtöbb helyen, hogy egyetemi meg főiskolai képzés egymástól szétválasztva, hanem egymásra épülő BSc (~főiskolai) meg MSc (~egyetemi), ezért a ma egyeteminek megfelelő MSc képzésen, ahol már szakosodás megy, ott nem igazán kell neked olyanokat csinálni, amiknek semmi közük ahhoz az irányhoz, amire te szakosodnál.

De az MSc-hez el kell végezni a BSc-t, ott meg általában vannak, sőt , szoktak berakni közismereti tárgyakat is 1-2 t, amiknek semmi közük a szakodhoz, csak hogy ne legyél annyira szakbarbár (pl. ELTE Természettudományos karán mindenkinek el kell végeznie BSc alatt az EU ismereteket, a minőségbiztosítást és valami bevezető gazdaságelmélet szerű dolgot (nem tudom, hogy ebből pontosan mit).

2010. dec. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

igen így van,pontosan ahogy a második válaszoló kifejtette

én műszaki karra járok és itt mindenki tanul alapszinten jogot/környezetvédelmet/ és közgázt annak ellenére h semmi köze hozzá,ezek ilyen alapismeret féleségek :D

2010. dec. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

nekem matek szakon a tárgyaimnak a fele, nem matematika. sőt, néhány még csak nem is természettudomány.

eu ismeret, minőségmenedzsment, fizika, kémia, infó, közgáz.

de ezek csak az első félévben vannak és mindenki leszarja őket, úgysem épül rájuk semmi.

2010. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vannak. Nyilván a kreditet ki kell valamivel tölteni :)
2010. dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Aham értem skacok!Még egy kérdésem lenne akkor! Biológián milyen tantárgyakat kell akkor tanulni természetesen biológián kívűl? (mint Pl. az előző műszakis karon lévő kedves emberkének is tanulnia kell a közgazdaságot stb. ilyesmit kérdem, mert Pl. Matematikából(Szal algebra/mértan) ZERO vagyok, kémia, Fizikát úgy ahogy vágom, szal én biológia mellett szívesebben tanulnék akár közgazdaságot is, csak szimplán matek ne lenne!Ezért kérdem, hogy van?

Am. kellemes ünnepeket mindenkinek!

2010. dec. 27. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:

pl: [link]


"Főbb tárgyak

Általánosan művelő tantárgyak (informatika, társadalomtudományok). A természettudományos alapozótárgyak (matematika, fizika, általános kémia, analitikai kémia, szerves kémia). A növénybiológia tárgyai (növényszervezettan, -rendszertan, -élettan). Az állattan tárgyai (állatszervezettan, -rendszertan, -élettan, etológia). A molekuláris és sejtbiológia tárgyai (biokémia, molekuláris biológia, genetika, mikrobiológia, sejtbiológia, immunológia). Az ökológia és evolúcióbiológia tárgyai (ökológia és biogeográfia, evolúciógenetika). "

2010. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
közgázba is van matek,mi előbb tanultunk meg közgázon deriválni mint matekon :D
2010. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
matekból analízist fogsz tanulni. ráadásul elég kemény. nem azért, mert olyan nehéz, hanem mart baromi gyors lesz a tempó. szerintem már a nyáron kezdj bele kicsit. deriválás, integrálás, határértékszámítás, függvényelemzés....
2010. dec. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
utolsó kérdésem! Tudomásom szerint egyes Főiskolai BSC alapképzést is elfogadják egyetemeken, szal nemzetközi, mint Pl. a Nyiregyházi főiskola, igaz?
2010. dec. 28. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!