Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Doktorátus 4 év alatt?

Doktorátus 4 év alatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm aki a Pázmányon végzett, azt állítja, hogy 4 év alatt szerezte a diplomáját és a doktorátusát egyben. Ez lehetséges?
2010. dec. 24. 00:30
 1/7 A kérdező kommentje:
egyébként jogász szakon
2010. dec. 24. 00:58
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes lehet, mert a legtöbb embernek 7-8 évbe telik...


Nem hiszem, hogy lehet ennyire sok kreditet fölvenni, hát még teljesíteni.

2010. dec. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

A jogászképzés alapból 5 év és nem hiszem, hogy lehet "gyorsítottan" végezni. Bár, nem ismerem az ottani tárgyakat, de én is osztatlan (orvosi) képzésen vagyok, és nálunk a tárgyak jó része egymásra épül, így nem lehet felvenni a következő éves tárgyakat, amíg le nem vizsgázik valaki azokból a tárgyakból amikre azok épülni fognak. És vizsgalehetőség csak vizsgaidőszakban van...

Arról nem is szólva, hogy sok tárgynál meg van szabva, hogy hány kötelező előadáson/szemináriumon kell bent lenni, különben nem kap aláírást az illető. Ha valakinek sok tárgya van, akkor ez fizikai képtelenség, hogy az összesen bent legyen és ne legyen órarendi ütközés.


És hogy mindezek mellett még a doktori képzést is végezze, (ami azért is lehetetlen, mert az postgraduális képzés, vagyis csak diplomával lehet rá jelentkezni, egyetemistaként nem) már-már a mesevilág határát súrolja.


Amennyiben mégis lehetséges, akkor el nem tudom képzelni, hogy mekkora balkáni színvonal lehet azon az egyetemen...

2010. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ébresztő, a jogászdoktorátus nem posztgraduális képzés, mint ahogy az orvosi sem ugyebár, az meg, hogy négy év alatt elvégez ötöt, simán elképzelhető, ha van hozzá s...-e is meg agya.
2010. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

A második válaszoló vagyok.

Ha a "foglalkozásdoktori cím"-et értette a doktorátus kifejezés alatt, akkor valóban hihető a 4 év, de a jogász képzés után ez "alapnak" számít, ezért feltételeztem, hogy a kérdező a Phd (=tudományos doktorátus) képzést értette a doktorátus alatt.

2010. dec. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"diplomáját és doktorátusát egyben" az nem phd, hiszen azt fizikailag nem lehet diploma+néhány év nélkül.
2010. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csak pont a kérdező megrökönyödése miatt gondoltam azt (az első válaszolóval), hogy a phd-ra céloz, mert azt hittem, hogy az evidens, hogy a jogászok is kapnak a végzés után doktori címet...
2010. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!