Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan aki a Pannon...

Van itt olyan aki a Pannon Egyetemre (Veszprém) jár mérnök szakra? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mennyit kell tanulni? Mennyi ponttal jutottál be? És milyen a suli?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2010. dec. 17. 18:23
 1/7 Silber ***** válasza:

Jelen. Másodéves vegyészmérnökhallgató vagyok. Hát mit mondjak... Aki becsületes, az tanul. És akkor sokat kell tanulnia, ha nem ketteseket akar (azért ne hidd, hogy azt olyan könnyen adják...). Természetesen az első évben eszméletlen szűrés van, nagyon rá kell gyúrni.

Én személy szerint 306 ponttal érkeztem a szakra, nem is vagyok rá túl büszke. Viszont hamar rájössz, nem a pontszámod számít, hanem a szorgalmad, és hogy mennyire szereted az adott szakot. Nem egy emberről tudok, aki 400 pont felett érkezett, és már rég nem melegíti nálunk a padokat. Viszont egy lány ismerősöm, aki 280 körüli ponttal érkezett, ő pedig 100%-os analízis II. zh-t írt (nem azért mert alacsony a nívó, hanem mert SZORGALMAS).

Összefoglalva: mérnök szak nehéz szak. De megéri. Az intézmény kitűnő, nagyszerű kvalifitású tanárokkal (természetesen itt is van szeretem, nem szeretem tanárok, de általában korrektek). Én szeretek oda járni.

2010. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem nem jött be az a suli. én is vegyészmérnök voltam, mint az előző hozzászóló. szerintem szörnyű színvonaltalanok az órák, mindent magadnak kell megcsinálni. ha hajlandó vagy állandóan tanulni, akkor sikerülni fog, ha nem, akkor repülsz, mint a szak 70%-a...

összességében, ha sikerül elvégezni, az tényleg biztos nagyon jó, meg baromi gazdag egyetem, szóval minden felszerelés adott, de nekem akkor se tetszett.

2010. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Silber ***** válasza:
Kedves második: az első vagyok... Ez az egyetem. Itt nem nevelnek, hanem oktatnak. Talán ezért is estél ki.
2010. dec. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

pont ez az, hogy nem oktatnak! nem csinálnak semmit. az analízis gyaktanárom az órái felére be se jött, csak beküldött valami arcot, aki ránézésre is fiatalabb volt, mint én és képben is annyira volt, hogy megkérdezi tőlünk, hogy na akkor mit gyakoroljunk...

de majdnem minden tantárgy oktatása egy nagy 0 volt. ahova most járok az összehasonlíthatatlanul színvonalasabb. nem azért buknak ki ilyen nevetségesen nagy arányban, mert nehéz lenne, hanem mert direkt nem tanítanak az első 2 félévben.

2010. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Silber ***** válasza:
Ki volt ez az ominózus gyaktanár?
2010. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Silber ***** válasza:
Kérdező: milyen mérnökire jönnél egyébként?
2010. dec. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát, még van pár évem a gimiben csak már előre gondolkodom. Amúgy azt tervezem hogy vegyészmérnökire.
2010. dec. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!