Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A suliban ma egész nap 17 fok...

A suliban ma egész nap 17 fok volt! Nem fűtenek rendesen, mi meg megfagyunk. Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Az ablakok nincsenek rendesen leszigetelve,és a fűtőtestek tekerői mind le vannak törve.Borzasztóan hideg van.Osztályfőnöknek már szóltunk,azt mondta nem tud mit csinálni,ez van. Nem tehetünk valamit? Erre nincs törvény?Már a fél iskola lebetegedett...
2010. dec. 17. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Felkéne öltözni és nem nyavajogni. Nekem ne mondd h fázol mikor én 17 fokban 1 rövid ujjú és 1hosszú ujjú pólóban vagyok suliba.

18/F

2010. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
vastagabb ruha. esetleg az osztályok megegyezhetnek és mindenki a saját termébe tesz ilyen huzatfogó párnákat... sokat tud segíteni. nálunk általánosban volt ilyen minden ablakban. az ügyes kezű, unatkozó anyukák élvezték elkészíteni:)
2010. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

sajna nem dupla ablak,hogy közé lehessen tenni :/

nálunk is van ilyen otthon

a másik meg hogy nincsenek saját termek.mindenki vándorol órákra

2010. dec. 17. 15:13
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Öltözz fel! Velem is számtalanszor előfordul, hogy - mivel nagyon fázós vagyok - kabátban ülök órán. Hosszú kavátot vegyél, hogy rá tudj ülni és ne fázz föl, vegyél alá egy pulcsit, a nadrág alá meg nejlonharisnyát. Meglepődnék, ha így is fáznál. Különben 17 fok valóban nem olyan hideg.
2010. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

a téli egyenruhánk:vastag harisnya,térdig érő rakott szoknya,trikó,blúz,és van egy vékony kardigán is. Mást csak külön tanári írásos engedéllyel lehet fevenni :S

persze lehet hogyha két harisnyát vezek azt nem nézik

2010. dec. 17. 15:34
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
vegyél rá dupla kardigánt. én közölném a tanárral, h a kabátomat nem parancsolhatja le rólam, fázom.
2010. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarnak tanítani, azért van ilyen hideg, hogy mindenki betegedjen meg és maradjon otthon. :) De a viccet félretéve, sok iskolának nagyon kevés a pénze a fűtésre. Ez van sajnos. Az se lenne jó, ha télen lenne +2-3 hét fűtési szünet, amit nyáron kéne bepótolni.


De azt biztos meg tudja tenni az ofő, hogy felvehessetek kabátot meg sálat, kesztyűt az órákra. A dupla harisnya sokat segít, meg a dupla trikó is. Fehér, hosszú ujjú pólóval is lehet próbálkozni a blúz alatt (ha testhezálló, akkor nem néz ki hülyén). Másrészt ha képesek az osztályok összefogni, akkor lehet ablakpárnákat gyártani, még ha vándorlás is van. Ha az ablak mellé belülről teszitek oda, úgy is ér valamit.

2010. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Két harisnya, felső alá atléta, ha belefér, akkor kettő. A tanár meg próbálja meg végigülni rakott szoknyában harisnyában az órát... Fogadjunk, hogy rajta több ruha van. Az egyetemen elromlott a fűtés ősszel, akkor én is így jártam suliba.
2010. dec. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez az eset indokolja a külön tanári írásos engedélyt. Szóval egyszerűen mondjátok meg az osztályfőnöknek, vagy akár az igazgatónak, hogy adjon egy ilyen engedélyt, ami általános és addig tart, amíg nincs rendesen fűtés. Indokoljátok azzal, hogy mivel egy helyben kell ülnötök a hidegben, ezért félő, hogy meg fogtok betegedni, de nem szeretnétek hiányozni az iskolából. Erre egy tanár sem tud nemet mondani :)

Esetleg kiköthetitek, hogy hordjátok a blúzt, de hadd vegyetek nadrágot és vastagabb pulcsit.

2010. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ismerem a problémát. Mi egész nap kabátban ültünk, és ha tudtunk forró vizet szerezni, teát ittunk. Csak nem a miskolci Gábor Áronba jársz, és művész vagy?


Első válaszlónak üzenem, hogy 17°C-ban akkor nem fázik az ember, ha mozog is. Ez nálunk rajzórán, meg gyakorlati, szakelméleti órán nehezen kivitelezhető lett volna. Mindenki fel volt öltözve rendesen nálunk, de mozgás nélkül nem sokat ért ez.

2010. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!