Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen koltsegekkel jar egy...

Milyen koltsegekkel jar egy elit gimnaziumban tanulni?

Figyelt kérdés
Pl Fazekas, Apaczai, Eotvos, Berzsenyi, Karinthy es Szent Laszlo gimnazium Budapesten. Kotelezo kirandulasokra, csere diak programokra, osztalypenzre es tankonyvekre gondoltam.
2010. dec. 16. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy ezek nem anyagi értelemben elitek, én pl. a Fazekasba jártam annó, és semmi ilyet nem tapasztaltam, bár az rég volt. Ha viszont egy iskolába gazdagabb gyerekek járnak, akkor a szülők az 1%-ból jól feltöltik az alapítványt, és ebből jut a szegényebbeknek, hogy ne maradjanak ki a programokból. Tehát ez szerintem ne tartson vissza a jelentkezéstől. A tankönyv biztos nem drágább, mint máshol. A nemzetközi csere meg inkább lehetőség, csak az megy, aki akar és tud (de ahhoz is általában lehet segítséget kérni).
2010. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
KOSZONOM
2010. dec. 16. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Apáczaiba jártam, és ugyanazt tudom mondani, mint az első. Egyedül szalagavatónál tűnt fel, hogy a miénk 1800Ft, a barátnőmé, aki Csepelre járt, 1000ft, meg ők kaptak ruhát ingyen, mi nem, meg ilyesmi, de úgy az átlagköltség nem több. A kötelező kirándulásokat nálunk egyébként ki lehetett hagyni, ha ügyes voltál, osztálypénz pedig negyed annyi volt, mint egy sima kis külvárosi általános iskolában.
2010. dec. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én a Lászlóba járok, (bár szerintem ez nem elit iskola :D), de itt nagyon támogatják a szegényeket. :)
2010. dec. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom
2010. dec. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!