Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Tesi érettségi könnyű nem?

A Tesi érettségi könnyű nem?

Figyelt kérdés
Azért mert sportoló vagyok, nem járok tesire, fel vagyok mentve pont ezért, de attól még akarok tenni középszintű érettségit. Ez egy versenysportolónak megy felkészülés nélkül nem?
2010. dec. 16. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel ott NEM tornázni kell, hanem az elméleti kérdéseket tudni, ezért nem biztos, hogy könnyebb - attól, hogy sportolsz, meg nem feltétlen tudod az elméleti dolgokat. Keress rá elözö érettségikre tesiböl az interneten.
2010. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Saten ‫҉ válasza:
Hát attól függ mit sportolsz... ha sakkozol akkor sokat kell még fejlődni :D
2010. dec. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát vágom az elméletet is szerintem. Túl sok mindent nem kérdezhetnek, amit ne tudna egy kajakos.
2010. dec. 16. 13:52
 4/8 A kérdező kommentje:
na jó :D ez azért csak vicc volt.. igen a gyakorlati dolgokra gondoltam. A fizikai teljesítmény..
2010. dec. 16. 13:53
 5/8 anonim válasza:

Az osztályomból pont most érettségiztek 3-an is tesiből. Annyit tudok, hogy nekik ezeket kellett bemutatniuk gyakorlaton: kislabdahajítás, röpi (kosárérintés+alkar), távolugrás/magasugrás, futás (itt lehet választani 60m/2km-ha ez a pontos akkor bocsi.), volt judo is (valamilyen vetődést kellett bemutatni), talajgyakorlat.

És szóbelin is rendes tételek vannak! Olimpia, dopping, sportágak bemutatása.. azt hiszem nagyjából ilyenek volt. Részletesebb infóim nincsenek, nekem is csak azok mesélték, akik tesiből érettségiztek.

2010. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előző vagyok :) szóval azt akartam, hogy ha NEM ez a pontos táv a futásnál, akkor bocsi :)

Annyi jutott még eszembe, hogy mindegyik gyakorlatra pontokat adnak, attól függően, hogy az elvárt szinthez képes hogyan teljesít az illető. Például kosárérintésből ha jól emlékszem 25-öt kell csinálni.

2010. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Saten ‫҉ válasza:

[link]

Ezt nézd meg itt minden le van írva

2010. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A gyakorlati része áll egy 48 ütemű gimnasztikából, talajtorna: előre-hátra bukfenc, kéz állás, tarkóállás, fejenállás.

Szertorna egy választott szer ez nemtől függő lányok általában a gerendát választják, fiúk talán a gyűrűt.

Szekrényugrás. Kötélmászás.

Labdajáték.

Atlétika: síkfutás 1000m vagy 60m. Kislabdadobás vagy Súlylökés. Magasugrás vagy távolugrás.

Úszás 50m majd 25m választott úszásnemekből.


Elméleti két tétel húzása A és B.

Ezek állhatnak olimpiai kérdésekből elmondani egy játékszabályait. Hasonlók ezt csak meg kell tanulni.

Ennyi kb.

2011. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!