Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikkel jár jobban az...

Melyikkel jár jobban az ember? Az egyessel, vagy az elhagyott tanegységgel?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy - tapasztalatlan elsősként - túlvállaltam magam, és van olyan tárgy, amit biztos, hogy nem tudok teljesíteni. Melyik "éri meg jobban"? Ha be sem megyek vizsgázni, s ezáltal elhagyott tanegység lesz (ha jól tudom, ilyenkor nem jár ösztöndíj), vagy ha beíratom az egyest? Félek, hogy olyan rossz lesz az átlagom a 2. félév végére, hogy átsorolnak költségtérítésesre, azt meg anyagilag nem bírnám :(
2010. dec. 16. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írasd be az egyest.
2010. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esetleg bővebben is alátámaszthatnád, miért.
2010. dec. 16. 13:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy kettest tényleg nem bírsz összehozni belőle? Vizsga előtt egy nappal átlapozod, utánakeresel, hátha van már fent vizsgakérdés valahol, ami volt eddig, írsz puskát. Azért első félévben még nem feltétlen kell megszakadni a viszgaidőszakba, próbálj egy kettest kicsikarni. Amúgy ha karót kapsz, azzal ugyanúgy nincs meg a kredited, mintha nem mennél be vizsgázni (elárulom, a kettő gyak. ugyanaz, ugyanúgy karót írnak be és ha olyan tárgy, megint fel kell venni)
2010. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Írtunk belőle egy zh-t év közben, amit nem lehetett javítani. Ez adja a jegy felét, a vizsga a másik felét. A zh olyan rosszul sikerült, hogy a vizsgán 2 pontot veszíthetnék, hogy meglegyen a kettes, ez pedig nem valószínű.
2010. dec. 16. 15:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindegy, hogy melyiket csinálod... A végeredmény a lényeg, hogy nem teljesítetted a tárgyat.
2010. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na igen, nem mindegy, melyik egyetemre jársz. Olvasd el a tvsz-eteket, az a legtutibb.
2010. dec. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem mész be megpróbálni? Nem veszíthetsz semmit... Legalább azért menj be, hogy lásd, milyen egy vizsga, ellopod, lefényképezed a sorokat, hogy legközelebb könnyebb legyen. Sok tanárnak van előre gyártott vizsgasora, azokat dobálja vissza véletlenszerűen, sőt, néha a feladatokat is cserélgeti rajtuk, de mindig egy másik vizsgapéldányon lévővel cseréli ki. Felsőbb éveseket ezért jó ismerni :D. Nekik lehetnek ilyen vizsgasoraik. És a lényeg: ha van 4-5 vizsgasorod, abból azért már szépen fel tudsz készülni, kaphatsz olyan feladatot, amit otthon kidolgoztál, olyat is, ami nagyon hasonlít rá, de olyat is, amit még senki sem látott. Ugye néha beújít a tanár :D.


Két pontot veszíthetsz, háááát :D. Veszíteni semmit nem veszíthetsz: ha ott vagy, gyakorlatilag biztos, hogy megbuksz, nem is biztatlak semmivel. Nem mész be, akkor is megbuktál, de jegy nélkül. Én beülnék a helyedben, hogy valahogy szerezzek egy vizsgasort, vagy legalább lássam, milyen egy vizsga. Hidd el, következő alkalommal ez sokat fog számítani! Nekem is van hasonló tárgyam, annyi különbséggel, hogy én egy 60 pontos vizsgán 15 pontot veszíthetek :D. Kicsit nagyobb a mozgásterem :D. De ha hozzáveszem, hogy amit írtam zh-n, azt saját kútfőből írtam, egy perc tanulás nélkül, és többet értem el, mint aki állítólag tanult rá, nem látom reménytelennek a helyzetet :D.

2010. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na basszus, nekem is hasonló problémám van.. Van egy kurzusom, amit egyszerűen képtelen vagyok teljesíteni. Ez egy nem félévhez kötött kötelező tárgy (ergo tökmindegy mikor teljesítem). Felvettem, de már kurzusleadási időszakon kívül lett világos, hogy ezt nem fogom tudni sem látogatni, sem teljesíteni. Elsős vagyok, így mivel abszolút semmit nem tudok, hogy ilyenkor mi a teendő, utánatelefonáltam tanulmányi osztályra, és ott azt a megoldást javasolták, hogy ne vegyek fel egy időpontot sem, szóval ne vizsgázzak le belőle. Ezzel ugyan ugrik a kreditem, de mivel nem félévhez kötött, semmi probléma nem lesz. De félek, hogy automatikusan egyest kapok.. Megint rájuk telefonáltam, azt mondták nincs egyes, csak kredit veszik. Az elégtelen vizsga pedig nekem azért nem kéne, mert én meg pont költségesből szeretnék felmenni államira.

Bocsánat, hogy kérdéssel fordulok kérdésre, de örülnék ha végre találnék megoldást.

2010. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Deaz átlagodat uyganúgy lehúzza, mert kevesebb lesz a teljesített kredited.
2010. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van esélyed ösztöndíjra, akkor mindenképp menj be és bukj meg.

Ahhoz, hogy költségtérítéses legyél, először is annak a feltételnek kell teljesülnie, hogy ne szerezd meg az előírt minimális kreditmennyiséget. Például nálunk ez 30 kredit két félév alatt, ami azért teljesíthető :) A tervezett anyag fele :)

Az átlagot mindenképp lehúzza, de a kreditindex szempontjából mindegy. És az a fontosabb.

2010. dec. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!