Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angoltanár szeretnék...

Ha angoltanár szeretnék lenni, hány évet kell tanulnom középiskola után?

Figyelt kérdés

Középiskolásokat is szeretnék tanítani. Ahhoz gondolom egyetemre is kell menni. Nem? :)

Most vagyok 10.es és jövőre fakktnak az angolt és az informatikát választanám. Angol/Informatika tanárként eltudok majd helyezkedni?


2010. dec. 10. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
igen, szal létezik 3 éves nyelvtanárképzés is, de ha jközépsikolai korosztályt akarsz tanítani, ahhoz bölcsész végzettség kel, azaz 5 év, igen, de ha nem, akkor is érdemesebb ezt megcsinálni, mert az a 3 éves képzés hát mit is mondjak, nem sokra tartott .... vannak korlátai, és pár éb múlva tuti meg akarod csinálni majd a + 2 évet is (volt nálunk pár ilyen eset)
2010. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

bölcsész.

Az hogy a rákba kerül ide?

2010. dec. 10. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Bizony az egyetem ajánlott a középsulihoz. Arra viszont számíts, hogy cudar nehéz még olyanoknak is, akik anyanyelvi szinten beszélik az angolt. (Ismerősöm végzett ilyet, ő is 3+2 éves formában.)

Most éppen időben vagy, nagyon nagyon hajts rá a nyelvre, nyáron nem ártana, ha valahogy anyanyelvi környezetbe is eljutnál pár hétre.

Az angol - informatika párosítás nem tudom, hogy létezik-e, de azt tudom, hogy infó szakon az alapozásnál elég ütős matek is van, így arra sem árt időben felkészülni.

Ha létezik ez a szakpár esélyes, hogy munkád is lesz, mert ha igaz ez a két legkeresettebb képesítés.


hajrá! :)

2010. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
bölcsész szakon van az anglisztika....... :) úgy a rákba jön ide
2010. dec. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Baakker csak matek neee. :'(

2es vagyok belőle..nem megy nagyon.

Lehet h csak akkor nyelvtanár leszek.

2nővérem kint lakik Floridába,hátha kijutok hozzájuk. :D

2010. dec. 10. 18:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

anglisztika 3 év + 2.5 év tanári msc...

de arra ne számíts, hogy ezzel el is tudsz majd helyezkedni. manapság már mindenki az. munkát lehet találsz, valami gagyi fordító, tolmács, vagy filmeket feliratozó, de másba ne nagyon reménykedj szerintem. humán és nyelvszakos tanár végzettségi rengeteg van.

2010. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

rengeteg van, valóban, de

1, ebből a rengetegből nagyon kevés a jó nyelvtanár

2, szintén nagyon kevés a minősített, nem csak 3 éves vackot végzett olyan nyelvtanár, aki tehát bölcsész-tanár címmel rendelkezik


és még így is nehéz elhelyezkedni, ez így van, bár azért nyelvtanárként magánban ma nem rossz pénzeket lehet keresni, nem feltétlen egy gimnáziumot kell keresni, ahol keresel 90 nettot ...

2010. dec. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

3 év BA + 2 év MA kell hozzá valamelyik bölcsész karon, igen.

Informatika? Nem egyszerű, de azért meg lehet csinálni, ott 3 év BSc + 2 év MSc a képzés, de ha angol mellé minornak vennéd fel, azt nem tudom, hogy hogyan lehet.

A www.felvi.hu talán segít.

2010. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is anglisztika. Emelt angolból kell egy rendkívül erős érettségit összehozni és mellé rakni még egy törit vagy irodalmat szintén 5össel, de azt már elég közép szinten abszolválni. Az informatika meg egy másik egyetem. Együtt nem is tudom, hogy fel lehet -e venni. Szerintem két "A" szaknak felel meg, ami elég durván sok idő és energia. Ráadásul az informatika miatt nem árt a matek tényleg... Anélkül esélytelen.

Viszont, nem ajánlom neked ezt a tanárosdit. Nem lehet vele elhelyezni és ha mégis akkor nem honorálják a tudásod a fizetésnél. Mondhatni igen keserves egy tanár élete. Értelmesebb tolmács szakfordítónak elmenni és a tanári továbbképzést elhagyni. Aztán majd magántanárként készíted fel a diákokat különböző célokra.. Sokkal értelmesebb, sokkal jövedelmezőbb és szórakoztatóbb is hiszen nem húszon x gyereknek meséled a dolgokat amelyből 95% leszar és nem figyel rád hanem egynek vagy kettőnek akik helyben fizetnek, figyelnek, tanulnak, bíznak benned stb.. Aztán a magántanítás mellett elvállalsz néha szakfordítást meg ha szerencséd van kapsz valahol állást, mint tolmács, de mivel az egy "alkalmi" munka így nem fogja elrabolni az időd nagy részét és nem húzza keresztül a számításaidat!


Tanárnak lenni szar! Dolgozol a suliban 7-8 órát naponta aztán hazaviszed a munkád (dolgozatok és egyéb adminisztrációk) és otthon is kínlódsz vele órákat. Így a teljes napod kb. elment és másnap kezdődik elölről az egész. Ez egy durva mókuskerék amiből nem lehet kiszállni és amit nem lehet lassítani ha úgy tartja kedved... Ráadásul az időhiány miatt teljesen megkeseredik az életed. Nem lesz időd a barátaidra csak hétvégén, de akkor intézni kell azokat a teendőket amikre nem marad időd a hétköznapokon... Egyfolytában kialvatlan vagy szóval azt is pótolni kell a hétvégén... Viszont így tényleg nem marad időd a szociális élet kiteljesítésére.


Van egy olyan mondás amit az egyetemen hallottam : "Aki tudja csinálja aki nem tudja tanítja." Vagy valami ilyesmi. A lényeg azt hiszem benne van.

Szóval érdemesebb a magántanítást vállalni olyan módon, mint ahogy azt összefoglaltam fent.

És ezt a véleményemet addig tartani is fogom míg nem fog felzárkózni a tanári fizetés a nyugat európai országokéhoz... De az nem várható a közeljövőben szóval puff neki.


Ui.: Annyi tanár munkanélküli jelenleg, mint égen a csillag. Vagy ha találnak állást az az otthonuktól másfél óra utazásra van tehát a napból még - 3óra mínusz..

2010. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előzővel nagyon nagyon egyetértek.


Annyi kérdésem lenne, hogy Anglisztikán miket tanítanak konkrétan az angollal kapcsolatban?A magyarnak melyik részét kell vágni nagyon?

(én elég rossz voltam verselemzésből például)

2010. dec. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!