Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az anglisztika 1-től 10-ig...

Az anglisztika 1-től 10-ig tartó skálán mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem.Akik jelenleg is ilyen szakra járnak, azoktól tapasztalatot. =)
2010. dec. 5. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz rendesen angolul, és jó a memóriád (könnyen tanulsz), akkor 1. Ha nem akkor a hiányosságaid mértékétől függően 2-10. :)
2010. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És szerintetek megéri erre a szakra menni, majd további képesítés megszerezve tolmács, fordítóként dolgozni (+ pl.:orosz nyelv, ezalatt azt értem,h nem csak angol nyelvvel, hanem mellé még egy vagy kettő)??
2010. dec. 5. 18:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem preferáltam az ilyen idegen nyelves egyetemeket... Ki tudja mi lesz Mo.-al 25 év múlva? Lehet, hogy kötelező nyelvvé teszi az EU az angolt.. vagy a németet/franciát.. Aztán akkor mi lesz? Tudod azt a nyelvet tökéletesen szinte ami alapvetően a közélethez kell? Szerintem nagy butaság. Nem árt kommunikáció képesen beszélni több nyelven a magyar mellett, de hogy abból diplomád legyen...

Két barátom ment oda. Nekik jól megy, de ők nagyon magolós, szorgalmas gyerekek voltak és a nyelv érzékük is igen penge... Ettől függetlenül engem zavarna, ha tök sötét lennék a magyar történelemhez, és jobban tudnám az angolt. Nevetséges.

És mit csinálsz, ha esetleg ki szeretnél költözni külföldre? Mit fogsz oda kint dolgozni? Tanítod a 3. világbelieket angolra? Hát elég uncsi, de te tudod. Sokan csinálják. Szerintem nem nyílvánit túl nagy érdemet.

2010. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Tényleg elgondolkodtató.
2010. dec. 5. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Még ha nem angol lenne, hanem vlmi ritkább nyelv, ok, de tényleg az ilyen típusú diplomák nem adnak szakmát a kezedbe. lehetsz tanár, fordító, de pont az angolból már így is akkora túlkínálat van...
2010. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Viszont ha szereted tanulni, sok örömet találhatsz benne. Angolul tanulni történelmet, irodalmat ... nagy élmény.

Nem hasonlítható egy nyelvtanfolyamhoz, ezerszer mélyebb.

Szerintem örökzöld klasszikus és ha még tanulsz mellette mást is, nagyon jó lehetőségeid lesznek.

A nehézségi fok attól függ, hogy most milyen szinten vagy. Leginkább türelemjáték, sokat kell olvasni. Iskolafüggő alapon én 2-5 ig sorolnám. Általában humánus szak.

2010. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!