Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt olyan Waldorfosok...

Vannak itt olyan Waldorfosok akik nem szerettek/szeretnek oda járni? Válaszolnátok 3 kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. Adott neked a Waldorf-iskola olyan plusz dolgokat amiket úgy gondolod nem kaptál volna meg egy hagyományos iskolában? Szerettél olda járni?


2.Sokan azt mondják, hogy a Waldorf nem az életre készít fel, nem felel meg a mai általános közoktatási, továbbtanulási rendszernek. Te mennyiben értesz ezzel egyet?


3.Ha majd lesz gyereked, hagyományos vagy alternatív iskolába szeretnéd iratni? Miért?


Köszönöm:))


2010. dec. 5. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Általános iskolában még nem voltam Waldorfos, csak középiskolától, úgyhogy össze tudom hasonlítani. Nem igaz, hogy nem készít fel az életre, épp ellenkezőleg. Mi nem magoltunk a Waldorfban, nem tanultunk meg olyan fölösleges dolgokat, amiket sok korombeli gyereknek meg kellett tanulniuk a normál tantervű iskolákban és amiket érettségi után úgyis rögtön elfelejt mindenki. Ellenben több idegen nyelvet tanultunk, azalatt az 5 év alatt, amíg ott oda jártam, tanultunk angolt, németet, spanyolt, franciát és latint. A mai világban az idegennyelv-tudás nagyon fontos. Igaz, egyik nyelvből se vagyok olyan hű de magas szinten - bár angolt már régóta tanulok, úgyhogy az elég jól megy -, de ha később bármelyiket szeretném folytatni (és miért ne szeretném?), már van egy alapom, amire építhetek. Az osztályközösség is jobb volt a Waldorfban, mint általánosban, talán mert kevesen voltunk, 9-12 fős osztályom volt, és sok kötelező közös program volt az iskolában.
2010. dec. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az előző válaszolóval teljesen egyetértek.sokan leszólják a waldorf iskolákat mert nem ismerik.tipikus emberi butaság.

de én a mai napig úgy gondolom, hogy olyan látásmódot kaptam ott amivel teljes értékű emberré válhatok.életem legjobb döntése volt, hogy oda jelentkeztem.



szeretném, ha a gyermekem is ilyen iskolába járna és nem a sok buta állami iskolás közé akik már 8 évesen azt üvöltözik a folyosón hogy..aztak''va ba''' meg.

nekem fontos, hogy y gyermekemet egyéniségként kezeljék és nem pedig egyet a sok közül.imádtam és még mindig pártolom.sokan azt hiszik, hogy csökkentett képességű gyermekeknek és hasonló problémával küzdőknek találták ki, de ez nem igaz.az egy másik dolog, hogy a képzés és a tanárok képzettsége megfelel annak a szintnek, hogy ezekkel a gyerekekkel is tudjanak bánni.de nem kisegítő iskola vagy ilyesmi.nagyon jó rendszer.



"nem felel meg a mai általános közoktatási, továbbtanulási rendszernek. Te mennyiben értesz ezzel egyet? "hát én úgy gondolom, hogy ha nem felelne meg az általános közoktatási feltételeknek, akkor nem tudnánk leérettségizni, ugyanis az minden iskolában egységes...de letudunk...és ha ez igaz lenne, akkor most nem tanulnék az ELTE jogi karán.erre csak ennyit tudok mondani.

Nekem nem kínszenvedés volt suliba menni, mert imádtam az iskolatársaimat és a tanáraimat.de hangsúlyozom..TANULTUNK!!!!!!

Rudolf Steiner hatalmasat alkotott!:)

2010. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én szeretem a sulimat. Sőt nagyon-nagyon! A gyerekeim is Waldorfosok lesznek!
2011. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!