Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire való a füzet? Csinálhat...

Mire való a füzet? Csinálhat ilyet a tanár?

Figyelt kérdés

Helló!

Minden tantárgyból kell lennie füzetnek és abba írni kell órán... Kérdem én, hogy ez mire jó? Értem, hogy leegyszerűsítjük a könyvben lévő szöveget, de ha nem adom be a tanárnak adhat szaktanárit? :O


2010. nov. 30. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. A füzet arra való, hogy jegyzetelj órán, házit írj bele, stb. Sok tanár nem is a könyv szerint halad, néhol kihagy az anyagból részeket, máshol hozzátold. Ezt mind a füzetbe tudod jegyezni. Plusz megkönnyíti a tanulást is.
2010. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves vagy bogaram? Ilyet kérdezni!Anyám, borogass!
2010. nov. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az órán a tanár a főnök és te köteles vagy az ő utasításait végrehajtani, az órai feladatokat, amibe a füzetvezetés is beletartozik, elvégezni. Nem jódolgodban jársz iskolába, hanem államilag előírtan kötelező. A füzetvezetés a tananyag elsajátítását segíti elő.
2010. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A füzetvezetés már magában sok mindenre megtanít.Ezért ellenőrzi a tanár, és nem kiszúrásból.Külalak-> fegyelemre tanít, nem kapkodjuk el a munkát, odafigyelünk arra, hogy amit kiadunk a kezünkből, az jól nézzen ki. Jegyzetelni tanít, lényeges,fontos dolgokat kiemelni.Vázlatot írni,egy témakör összefüggéseit felfedezni. Sorolhatnám még, de azt hiszem abban a korban vagy, amikor mindent direkt kib*szásnak érzel, amit egy tanár mond.
2010. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megvédeném azért a kérdezőt.

Mindannyian voltunk fiatalok és biztos volt olyan dolog tanulmányain során amikor nem értettünk egyet a "főnökkel".


A füzetet tényleg kell vezetni mert a tanárok elvárják. Ahogy leírod a szöveget mindenféleképp megjegyzed valamennyire, mert látod is és a tanártól hallod is.


Az meg saját vélemény hogy baromságnak tartom az egész órán diktálok és leíratok a diákokkal naponta 20 oldalt a 7-8 órájuk alatt szintű oktatási módszert.

De ez van öcsi ezt kell elfogadnod, mint az élet során sok minden "baromságot" kell tennünk ami nem fog tetszeni

2010. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet én csinálom rosszul, de füzetből tanulok, és 4-5ös vagyok, ráadásul a jegyzeteléssel megjegyzed az anyag nagy részét... :)

És nem leegyszerűsíted a könyvben lévő szöveget, általában órán magyarázzák el, hogy megértsd, stb.

2010. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!