Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen partner-központú, teljesen szabadelvű iskoláról?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy pl. az igazgatót úgy kell szólítani, hogy "szia Laci", tegezik az összes tanárt, pedig ez egy 8 osztályos suli, azaz vannak itt "kicsik" is.


Nem akarok nevet írni, de szóval ők elhatározták, hogy szakítanak a tekintélyelvű oktatással, egyáltalán a tekintély helyett a diák partnerként való kezelése áll a központban, és az az első, hogy a diákok szívesen járjanak oda.


Engem kicsit meglepett, mert én is hallottam már olyat, hogy gimiben mondjuk a 17-18 évesek már tegeződtek a fiatalabb tanárokkal, na de ez így hirtelen furcsának tűnt, de persze, lehet, hogy csak azért, mert nem megszokott.


Mit gondoltok erről?


(csak megjegyzem, hogy a suli kifejezetten jól működik így is)


2010. nov. 29. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom egy jó ötletnek, mert így sincs semmi tekintélyük a tanároknak, manapság mindent megtehetnek velük a diákok, nincs az a törvény, ami őket megvédené bármitől, szóval túl van spirázva a diákok jogai c.fejezet.

Igenis magázódjanak továbbra is a 18 éves magukat felnőttnek képzelő tanulók a 25 éves tanárral is, ennyire nem kell a korral haladni, mert ez csak szellemi visszafejlődéshez vezet, nem továbbfejlődéshez.

2010. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó hát oké, csak te is rögtön az első mondatodban azt mondod, hogy "tekintélyük a tanároknak", na ez az iskola szelleme meg olyan, hogy pontosan a tekintély az amit nagyon nem akarnak, és helyette baráti, partneri viszonyokat teremtettek meg, és hát ezen munkálkodnak, mert még viszonylag friss a dolog, azt hiszem ez csak a második év.


Jó persze, értem amit mondasz, csak abban is van valami igazság, hogy nem egy tegezésen fog múlni az, hogy egy tanárt tisztelnek-e vagy sem, hiszen magázva is nyugodtan elküldik a halálba manapság, szóval én nem is ebben látok problémát.


Csak kis adalék: volt egy olyan gimi, ahova jött egy éppen végzett tanárnéni, na gondolhatod a maga 23 évével a srácok azonnal kiosztották, aztán ő nem is merte szóvá tenni, de amikor ez nem tetszett az igazgatónak, akkor a 18 körüli srácok felháborodottan mondták, hogy hát nem gondolja a kis qurva, hogy 23 évesen majd magázni fogják, hát alig idősebb náluk. És persze továbbra se magázták, ő meg beletörődött jobb híján ... látod azért kikényszeríteni se lehet ezt a tekintély-dolgot, mert tegyük fel, magázzák utána oké, na de szted mégis a háta mögött hogy beszélnek róla, és az a magázás is milyen lesz? Sztem még csak rossszabbul járnak vele, ha ezt ennyire erőltetik.


Hát most abszolút "normális" gimis közegben is egy érdekes kérdés amúgy ez a tegeződés, ha nem nagy a korkülönbség, én sokszor tapasztaltam ilyet, több gimiben is.

2010. nov. 29. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A Magázódás fontos, nem tartom jónak az ötletet. Nálunk viszont volt 21 éves kezdö tanár, mikor mi 20 évesek voltunk(5 évf. gimi), volt olyan évvesztes is aki már 21 Na ezt a tanárt nem magáztuk...
2010. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na ugye .... hát akkro te is erről beszélsz! nem?
2010. nov. 29. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyre tobb ilyen "szabadelvu" iskola bukik fel. A tobbiekben nincs lecke, a tanulok dontik el a szabalyokat, termeszetesen tegezodnek mindenkivel, nem kell osztalyban ulniuk, ha udvaron akarnak lenni, ott vannak. Na es persze, azt is ok dontik el, hogy egyaltalan belekezdjenek egy oraba vagy sem. Ha jatszani, beszelgetni akarnak, akkor ugy van. Nem is csoda, hogy olyan a vilag amilyen.
2010. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!