Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulásban egy kis...

Továbbtanulásban egy kis segítség?

Figyelt kérdés

sziasztok!lassan be kell adni a jelentkezési lapot és annyira tanácstalan vagyok, nem tudom eldönteni milyen úton haladjak tovább.

mindenképpen egyetemre szeretnék menni, nagyon sok képzést átböngésztem már.

Mit gondoltok, van olyan munka amit 3-4 év egyetemen eltöltött idő után jól elsajátíthatok és jól ellehet vele helyezkedni, normálisan keres.

tudnátok nekem ebben segíteni?

L18


2010. nov. 28. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:

"olyan munka amit 3-4 év egyetemen eltöltött idő után jól elsajátíthatok és jól ellehet vele helyezkedni, normálisan keres"

Igen, ez a rózsaszín álom. Mindenki azt hoszi, elvégez egy jó szakot és máris jó állást kap, sok pénzzel. Van ilyet, ezt nem tagadom, de azok olyan szakok is, ahol egyrészt az alapképzés (tehát a 3 vagy 3,5 éves) marhára nem elég, hanem kell legalább a mester, a phd már csak ráadás. Másérszről pedig azok olyan szakok, ahol évente nem több száz ember végez, csak mondjuk pár tucat, mert olyan nehéz. Pl. a kémiás, fizikás szakok.

De ezalapján nehogy válasz, mert meg fogod utálni/unni nagyon hamar, aztán megintcska ott vagy, ahol a part szakad.

Azt kéne tudni, melyik tárgyakban vagy jó, mi érdekel, milyen jellegű munkát végeznél (szabadtéri, irodában ülős, egyedül vagy csopoortban stb). De mivel nem vagyok pályaválasztási tancsáadó, így ezek után sem tudnék konkrétat mondani, max támpontot javasolni, saját tapasztalatokból kiindulva.

Úgyhogy kifejthetnéd kicsit bővebben.

2010. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Alapból azt kéne eldöntened, mi az, amit akkor se csinálnál, ha gyémántban fizetnének érte... Aztán arra kéne rájönnöd, hogy mi az,ami érdekel és semmi pénzért nem hagynád ki az életedből. Gyakorlatilag mindennel lehet jól keresni, ha igazán jól csinálod, de ahhoz sokat kell tanulnod és szeretned kell, amit csinálsz, mert ha enm szereted, nem leszel boldog.

pl egy barátnőm apja könyvelő lett, és utálta csinálni élete végéig...

2010. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!