Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent, hogy "szabad...

Mit jelent, hogy "szabad bölcsészet" és "nemzetközi tudományok"?

Figyelt kérdés
Ha ezeket valaki elvégzi, mi lehet belőle?
2010. nov. 25. 12:33
 1/6 A kérdező kommentje:
...vagyis tanulmányok, nem tudományok.
2010. nov. 25. 12:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szabad bölcsészetnek több ága is van, szóval attól függ, hogy ki milyen szakirányt választ. Nekem most csak a filmesztétika jut eszembe.

Meg van mégegy, aminek nem jut eszembe a neve, de azzal lehet tanítani valamit. Igazából ez pont egy olyan szak, ami biztos nagyon érdekes, viszont elhelyezkedni nagyon nem lehet vele.

2010. nov. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Filozófia, meg ilyesmi.Most utánanéztem.Egyébként tényleg ilyen gagyi szaknak tűnik...
2010. nov. 25. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
NT elvileg diplomataképezés, kcisit gazdaság, kicsit földrajz, összességében viszont úgyse mész vele sokra. Lesz egy diplomád. Hú! Szabadbölcsészet is inkább csak erre jó, nagyon keveseknek és csak eltökélteknek sikerül vele valamit kezdeni. NT annyiból jobb, hogy nyelveket nyomatják eléggé, bár diplomatában valószínűleg továbbra is kétdiplomás jogászokat fognak küldeni. Andragógia is menő, semmire se jó szak. Nem általánosítani akarok, de ilyen szakokkal csak azok mennek valamire megfigyelésem szerint, akik tudják, hogy mire jó, mit akarnak kezdeni vele és konkrétan (általában protekcióval) hol fognak vele elhelyezkedni. Ha mindenképpen ilyesmi irányban akarsz tanulni, akkor nézz utána, mire van egyáltalán szükség az országban, milyen a frissdiplomás elhelyezkedési arány, stb. Esetleg jog vagy nyelvszak? Azokkal szerintem még mindig több esélyed van.
2010. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, nyelvszakra szeretnék menni, csak kíváncsi voltam, hogy ezek mit takarnak.egyébként az andragógiát is olvastam, és azt sem tudtam, hogy micsoda.A mandragóra jutott eszembe róla:-)
2010. nov. 25. 12:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Az andragógia asszem a művelődésszervezéssel és a felnőttképzéssel van összefüggésben, szóval valami ilyen területen lehet hasznát venni.
2010. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!