Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az általános iskolai jegyeim...

Az általános iskolai jegyeim nagyjából tükrözni fogják, hogy milyen leszek a gimiben?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 10:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Most vagyok 8.osztályos és ezért érdekelne. Amilyen tanuló most vagyok, kb. olyan lesz az ember a gimis éveiben is? Egy elég "versenyistálló" típusú suliba járok most. Nektek ez,hogy alakult?
2010. nov. 24. 10:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, minden további nélkül változhatnak a jegyeid. Hiszen a tanárok nem azt nézik, hogy hányas voltál általánosban, hanem hogy hogy teljesítesz.

A tesóm pl. nyolcadikban nagyon gyenge volt, alig sikerült felvetetni egy jó gimibe, kilencedikre két jeggyel(!!!!!) jobb átlagot produkált.

2010. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nekem nem változott, mindig 4.8-5.0 között volt az átlagom, attól függően, hogy a tesi- és rajztanárnak milyen kedve volt :D
2010. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem. Semmi garancia rá.

Sokan vannak például, akik általánosban tök jó eredménnyel voltak, aztán gimiben nagyon lerontottak. Mondjuk azért, mert megszokja az ember, hogy általánosban nem nagyon kell tanulni az ötösért, aztán azt hiszi, hogy ez megy a középiskolában is. És hát sokszor nem megy.


Bár ha te egy erős suliba jársz és megszoktad, hogy tanulni kell, akkor talán ez a veszély nem fenyeget.


Mondjuk abban bízni, hogy kettes- hármas általános iskolás eredményekkel négyes-ötös lesz valaki gimiben, nem túl szerencsés dolog.

2010. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit romlott az átlagom (pár tizeddel). Nehéz megszokni az új helyet, tanárokat, követelményeket... Kb fél év kellett, mire rendesen megszoktam a gimit és így nem tudtam év végére kijavítani az első félévben szerzett jegyeimet. De utána teljesen visszaállt a megszokottra az átlagom.
2010. nov. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eddig mindig kitűnő voltam, de tettem is érte. Csak kíváncsi voltam, hogy mi várható?! Már alig várom, hogy vége legyen az általánosnak mert nagyon utálok ide járni. Minden vágyam, hogy egy jó gimibe járjak, klassz osztálytársakkal és jó fej tanárokkal!!!
2010. nov. 24. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Alsóban végig kitünő voltam. Fel kerültem gimibe lassan a 3ért is küzdenem kell.
2010. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ, hanem hogy a továbbiakban is megteszel-e mindent azért, hogy jól szerepelj az iskolában. Inkább az a kérdés, hogy a személyiséged alapján bírni fogod-e a versenyistálló jelleget? Most még vegyes az osztályod gondolom, több a gyengébb képességű közöttük, de egy versenyistállóba a hozzád hasonlók kerülnek, a jók között kell majd még jobbnak lenned. Ha megvan hozzá az önbizalmad, kitartásod, kedved az állandó versengéshez és jól bírod a nyomást, akkor nem lesz gond a későbbiekben sem.
2010. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mindig. Attól is függ, hogy mennyire erős általánosból jöttél és milyen erős gimibe mész. Egy erős gimnáziumba például ötös tanulók mennek, általában jobb iskolákból, és még is belőlük kerül ki ott a hármas és az ötös is. Viszont egy gyenge középsuliban mindegyik játszva lehetne kitűnő.

Én általánosban kitűnő voltam, minimális tanulással. 9. végén egy négyesem volt, de többet tanultam érte.

2010. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, miylen suliba jártál. Én pl. erős álatalános suliba, szigorú tanárokhoz, nem is voltam soha kitűnő, mindig 4-5 között mozogtam, de órán figyeltem, úgyhogy tudtam az anyagot.

Gimiben a többség (itt is erős sulit választottam) úgy jött, hogy kitűnő volt, és a többség igenis kiakadt, hogy mennyit rontott, míg én javítottam, holott szerintem fokkal nem tanulok többet, mint anno...

2010. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!