Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol érdemes most tanárképző...

Hol érdemes most tanárképző egyetemet (főiskolát) végezni?

Figyelt kérdés
Magyar,illetve angol szakos tanár szeretnék lenni.
2010. nov. 23. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak nehogy Szombathelyre menj!
2010. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak: miért?


Amúgy attól is függ hol laksz, az ország egyik végéből gondolom nem akarsz a másikba járni, de például PE, PTE, PPKE, ELTE, SZTE, stb

2010. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert a Berzsenyiről sohasem hallottam jó véleményt + az egyik ismerősöm úgy lett némettanár, hogy nincs középfokúja, mert nem tudta letenni. Ennek tényét egy, valaha ott oktatótól is hallottam. + Tudok olyat, aki kisegítő suliba járt, utána meg oda... Nem kamu.
2010. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha jó vagy, akkor az Eltén. Ha gyengébb, akkor Szeged is elmegy. Bár volt gimiben egy Szegeden végzett magyartanárom, akivel félórát vitatkoztam hetedikben (nyolcosztályos gimi), hogy a szívélyes szót hogy kell írni, mert kijavította a házimban a ly-t j-re.

Következő órára utánanézett és be kellett lássa, hogy igazam volt.

Na, ennyit Szegedről, szerintem extra gáz egy magyartanár, aki annyira nem tud helyesen írni, hogy kijavítja a diák írásában a jót rosszra.

2010. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

21:00-nak: ha nincs középfokúja, akkor hogy lett némettanár, amikor a diplomához kell nyelvvizsga, mert anélkül nem érvényes (nem csak a nyelvtanári, egyik sem)?


Szerintem mindenhol vannak olyanok, akik kettessel épphogy átbukdácsoltak és mégis tanárok lettek, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy az adott intézményből csak ilyen kerülhet ki. Olyannak, aki a szívélyeset kijavítja j-re, nemhogy diplomát nem kellett volna kapnia, még fel se kellett volna venni...

2010. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem értettem, de nem kellett nyelvvizsga neki.
2010. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kamuzott akkor, mert nyelvvizsga nélkül államvizsgázhat, de a diplomát nem kapja a kezébe... Ha meg másból volt neki nyelvvizsgája, annyira nem lehetett szerencsétlen, hogy német szak után pont németből nem sikerült...
2010. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyelvszakon nem kell az adott nyelvből vizsgázni, mivel arra van az államvizsga. Asszem felvin olvastam vagy hol.
2010. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha jó vagy, akkor az Eltén. Ha gyengébb, akkor Szeged is elmegy"


Hát én azért ezt így nem mondanám. Az angol szakot nem annyira ismerem, de a magyar tanszéknek van az egyik legerősebb tanári gárdája az országban. Szóval ha nem csak diplomát szeretnél, hanem magas szintű szakmai tudást is, akkor nagyon tudom ajánlani. Arról pedig nem tehetnek, hogy egyre gyengébb a felhozatal, ez minden egyetemnél így van. Óhatatlan, hogy van néhány elrettentő példa, de nem ehhez kell viszonyítani.

2010. nov. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Eger, EKF. Nagyon jó a tanárképzője, és régebben folytatja, mint az ELTE. Én is ott tanulok, nem reklámozás céljából írom, csak azért, mert ez az igazság. Soha nem volt panasz rá, és nagyon jó szakemberek tanítanak! Mellesleg könnyebbek az elvárások, mint az ELTÉN, viszont ugyanolyan, sőt lehet jobb minőségű szakmai tudással gazdagodsz.
2010. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!