Informatika mint szakma, információk?
Kérlek szépen segítsetek!!!BGF KVIFK tanulmányaim vannak folyamatban amit egyrészt ki nem állhatok, másrészt az informatika érdekel erre jöttem rá az évek során, és ezzel szeretnék foglalkozni.Kérdésem a következő!!! (25 éves vagyok most) Milyen képzés, iskolaváltás stb lehetőségről tudok hogy az ember el tudjon helyezkedni ezen a területen? Mennyire nehezen végezhető el a BME- n egy mérnök informatikus szak? Mennyire értékes ténylegesen mondjuk a Gábor Dénesen ugyan ez a szak? Átlagos matek
képességeim vannak, deriválás integrálás stb. már egyszer megtanulva szóval képes vagyok rá:) Érdemes inkább egy felnőttképzéses mondjuk rendszergazda irányba elindulni?
Egyáltalán melyik területekn mi várható, nem felt. arra gondolok h mennyit keres egy programozo meg egy rendszergazda (bár arra is) hanem nyilván nehézségi sorrendet is felállítva, mérlegelve hogy mi az amit érdemes stb stb...bármilyen infó jöhet ezzel kapcsolatban! Nagyon szépen köszön a válaszokat Üdv
BME-s mérnökinfó: ha nem vagy zseni, akkor ott fogsz szívni 6-7 évet, mire diplomát kapsz, ha egyáltalán kapsz. Nagyon sok elmélet van, kemény matek is, szóval az átlagos matek képességekkel lehet hogy nehéz lesz.
Gábor Dénes: az ottani diplomával kb. sehol nem fogsz tudni elhelyezkedni, feketelistás főiskola, sok álláshirdetésben ki is kötik, hogy köszi, GDF-s diplomát nem kérünk.
Ha rendszergazda akarsz lenni, keress egy OKJ-s képzés szakképzést (ez felsőfokú, sok egyetemen/főiskolán van), az 2 év, nem is olyan nehéz mint a mérnökinfó, és egész jól kereshetsz vele. Vagy esetleg nézelődj a felsőfokú szakképzések közt, webprogramozó, ilyesmik.
A rendszergazda fizetés attól is függ, hogy hol dolgozol, milyen képesítéssel (pl a felsőfokú OKJ-től magasabb fizetést várhatsz, mint a középfokú nem tudom milyen rendszergazdától, hirtelen nem jut eszembe a képzés megnevezése, de van középfokon is valami ilyesmi). Sokan lenézik az ilyen felsőfokú képzéseket, megjegyzem ok nélkül, mert nagyon sok olyan van, ami valós tudást ad a kezedbe és el tudsz vele helyezkedni, a rendszergazda is ilyen. Előnye még hogy gyakorlatorientált, szóval nem fogod az óráid 80%-át azzal tölteni, hogy megtanulod sok olyan dolog elméletét, amit a gyakorlatban szinte soha nem fogsz használni. Persze itt is tanítanak matekot és fizikát azt hiszem 2 féléven át, de mégis csak mint 1-1 tárgyat, nem úgy mint valamelyik BME szakon, hogy első félévben ötféle matekod van. Szóval, a legjobb ebből a rendszergazda dologból, ha elvégzel egy ilyen felsőfokú szakképzést valamelyik egyetemen/főiskolán (de ne ilyen Gábor Dénes-féléken..). Fizetés mint már említettem változó, 100-200 ezer/hó közt szinte bárhol. Azt is nézd, hogy a rendszergazda azért egy nyugis, lightos munka, van hogy egész nap szinte semmi dolgod, szépen elkávézgatsz az irodában, netezgetsz... :-)
Ha később valami komolyabbat akarsz, akkor munka mellett beiratkozhatsz valami másik képzésre is. Vezetői pozícióhoz azért kapcsolatok is kellenek, meg oda azért valószínűleg egy felsőfokú OKJ-vel nem nagyon pályázhatsz. De esetleg ha belekezdesz valamilyen vállalkozásba, ott tuti te leszel a főnök. :-)
Nettóra, például a 100 000-ből adózás után nem sok maradna... :D De ahogy mondtam, a fizetés változó, ennél szerintem csak többet kaphatsz, legalábbis én nem ismerek olyan rendszergazdát, aki ennél kevesebbet visz haza.
Találtál már valami főiskolát/egyetemet, ami szimpatikus (ott érdemes elvégezni ezt az okj-t)? Sok sikert majd hozzá ;-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!