Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Főiskola ér annyit, mint...

A Főiskola ér annyit, mint egy egyetem?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy tegyem fel ezt a kérdést, azért sikerült így! A kérdésem az lenne, hogy egy Főiskolai diplomával is simán kezdhetek annyit, mint egy egyetemivel?
2010. nov. 20. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetsz annyit. Viszont a munkáltató talán nem tartja annyira, de egy egyetem nem feltétlenül oktat színvonalasabban egy adott szakot, mint egy másik főiskola. Szóval bonyolultabb ez a kérdés.
2010. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ melyik főiskoláé az a diploma, mert van olyan, ami többet ér mint egy bizonyos egyetemi szaké.Én így diákként úgy látom, hogy a pesti főiskoláké versenyképesebb diploma, és vannak olyan vidéki főiskolák, amelyek nem olyan színvonalasak.
2010. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanazon a területen kevesebbet ér, bármilyen tudás áll mögötte.

Viszont egy fősulis - mondjuk mérnöki diploma többet ér, mint az egyetemi film szakon kapott diploma.

2010. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Ér annyit. Lehet hülyeséget mondok, de a főiskola és egyetem között elsősorban az jelenti a különbséget, hogy a főiskolák szervezetileg kisebbek. Magyarán szólva kevesebb hallgató jár oda, nincs karokra bontva, javarészt egy bizonyos szakirányra összpontosulnak a szakok. (értem ezt úgy, hogy pl. egy műszaki főiskolán nem tudsz magyar tanárnak tanulni)Ezzel szemben az egyetemek nagyobbak, több karon, több szakot tudsz választani.
2010. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biológia szak , nyiregyházi Főiskola!
2010. nov. 20. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel a bolognai rendszerrel gyakorlatilag megszűnt a főiskolai és az egyetemi oktatás között a különbség, ezért szerintem semmiképpen nem érhet ugyanannyit egy főiskolai oklevél mint egy diploma (most egy adott szakról beszélek), mivel ugyanaz a tudás van meg a diplomában is, csak plusz még két évnyivel több.
2010. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biológia szakos BSc-s oklevélre gondolsz?

Hát az nagyjából semmit sem ér.

A természettudományos képzésben ez a kétszintű rendszer egy nagy szívás, mert a BSc-s végzettség gyakorlatilag semmire sem jogosít.

2010. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A természettudományos képzésben ez a kétszintű rendszer egy nagy szívás, mert a BSc-s végzettség gyakorlatilag semmire sem jogosít."


- Mert az osztatlan képsésben már el tudtál helyezkedni negyedévesként? Nem hinném.

2010. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!