Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány főtől indíthatnak általán...

Hány főtől indíthatnak általános iskolai alsó tagozatos osztályt (nem összevont osztályt, hanem külön osztályt)?

Figyelt kérdés
Nemrég találkoztam egy ismerősömmel, és ő mondta, hogy a gyerekéék KETTEN! vannak egy osztályban, külön tanító nénivel. Rá is kérdeztem, hogy nem összevont osztályba járnak-e, de nem, 2 gyerek egy osztály, külön teremben, külön osztályfőnökkel. Felső tagozat már régebb óta nincs a községben, az alsóba is csak pár gyerek jár. De 2 gyereknek nem luxus egy külön osztályt indítani?
2010. nov. 19. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Jó sok pénze lehet annak a településnek / iskolának!
2010. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%
16 fő alatt nem kap a település az államtól támogatást a gyerekek után, de ha a község finanszírozza, akár 1 gyerek is lehet osztályonként, csak drága mulatság az önkormányzatnak.
2010. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A község az iskola fenntartója (nem egyházi, vagy alapítványi iskola)

De éppen ma olvastam a megyei lapban a község polgármesterének nyilatkozatát, hogy most készítik a költségvetést és a jövő év az ideinél is nehezebb lesz (az önkormányzatnak), és a túlélésre rendezkednek be.

Tehát akkor a község sem lehet valami gazdag.

Úgy látszik, azért van olyan, amire mégis van pénz.

2010. nov. 19. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Én igazából azt nem értem, hogy ez miért fáj neked?

Az ismerősöd gyerekének ez nyilván jó, neked ebből hátrányod nincs, akkor mi a probléma?

2010. nov. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ne offolj!
2010. nov. 19. 12:29
 6/6 A kérdező kommentje:
•Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!
2010. nov. 19. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!