Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Otthangyni a BSc-t ha kétszer...

Otthangyni a BSc-t ha kétszer annyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Tanterv szerint 3 és fél év mérnök informatika. Már levelezőre kell járnom a későbbiekben, mert nincs tovább állami finanszírozás (ennyi idő alatt a diplomát kell megszereznünk, amennyit én töltöttem el alapszakon). Szolnoki vagyok, és messzebbi egyetemre jelentkeztem, hogy esélyem is legyen túlélni az első kettő évet. (Debrecentől tartottam; nem közölném most melyikbe vettek fel végül.) Még a 144 pontos rendszerben nyertem felvételt, ami sajnos semmit nem jelentett, mert tényleg sok embert felvettek (valami 1300-at országosan a szakból egyetemeket összesítve). A kreditek 1/3-a van hátra, a többit a diplomatervre kapnám. A tantárgy egymásra épülések miatt még 2 és fél év van hátra, és van hátra nyolc kötelező tárgyam. Tehát 5 év alatt végez 15-20 ember az évfolyamtársaimból, a maradék 7 év vagy amennyi kitartása van. A kérdésem hogy a magyar diplomáért érdemes 7-10 évet végigbukdácsolni, és nulla forintot félrerakni ennyi év alatt? Amiért kérdezem: 1) Tanárok matek (ez a jobbik fele :D) + marketing + jog (nem haraptak) + villamosmérnök (sajnos a villamos szakosoknak kétszer annyira nehéz lehet az élet, mint nekem) + fiatal informatika tanárok. A szakunk úgy néz ki, mint amit összegyúrtak más szakokból. 2) Három gyenge programozás tárgyamon túl nincs mit informatikát itt tanulnom, a többi tárgy a fenti oktatók hivatása szerint oszlik meg. 3) Amit gazdinfo/villamosmérnök hallgatók tárgyat tanulnak, az nálunk nem tananyag, és után másodéves mérnök informatikusok tanulják a ráépülő tárgyat villamos/gazdinfó hallgatókkal egy teremben, van kb. öt ilyen tárgy. 4) Továbbra is fogok otthon foglalkozni a témával, bármi lesz az egyetemmel. Kezdetben Pascal/Assembly, utána VB, majd script nyelvek, most a funkcionális programozás érdekel, mindenből nagyon alapszinten. Ez hobbiként, amikor nem tanulni kell. És az idegen nyelveket is a szakma szerint tanultam eddig. 5) Távolról sem tudom, hogy az állásokban kért tapasztalot honnan kotornám össze. Olyannak tűnik az egész, mintha a programfejlesztés csak elviekben lenne jelen az országban, meghal valahol a webfejlesztés szónál.

Beszélni egyéni szocproblémákról senkinek nem jön be; még ha nem én vagyok egyetlen (sőt!) ebben a cipőben, szóval kérdésem: Közel egy milliót kiadni a felsőoktatásnak, mert egyetlen személy kitalálta hogy a tárgy függőségek pókháló alakot imitáljanak, és közben úgymond életem sem pénzem nem lesz? (mert izgulós vagyok, és tanulok, ha épp aktív félévem van, főleg a rossz tapasztalatok után gimnáziumból). Szakmában dolgozni, még elképzelni sem tudom milyen lehet. Várom a hozzászólásokat, minél többet! Köszönöm.


2010. nov. 18. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed rettenetesen hosszú, kaotikus, nem is igazán értettem amiket írtál.

De ha jól veszem ki az a lényeg, hogy bekerültél egy főiskolára, ami nem megy (mert minden tanár vacak, meg a képzési terv is, meg ilyenek), és most bukdácsolva jó sok év alatt jó sok pénzért tudnád elvégezni.


Ha ez a helyzet, akkor egy nem éppen kedves tanácsom van: Aki nem bírja a főiskolát, az ne járjon oda. Keress valamilyen olyan szakmát, ami érdekel, amire elegendőek a képességeid. Ennyi.

2010. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Köszi előttem szóló, hogy megfogalmaztad. Annyit fűznék még hozzá, hogy aki bukdácsol, meg halasztgat, az mégis miből gondolja, hogy reális rálátása van arra, hogy ehhez a szakhoz mit kellene megtanítaniuk az oktatóknak? Ha meg olyan iskola, aminek a nevét sem meri a kérdező leírni, vagyis tudta előre, hogy nem a színvonaláról híres intézménybe felvételizik, akkor most min csodálkozik?


"programozás érdekel, mindenből nagyon alapszinten. Ez hobbiként, amikor nem tanulni kell. És az idegen nyelveket is a szakma szerint tanultam eddig." - ezzel a hozzáállással meddig lehet eljutni szerinted, kedves kérdező? Szakmát is, nyelvet is a maximumra törekedve érdemes csak tanulni, főleg mivel ezekkel alapozod meg a jövődet, állásodat, életedet.

Az jutott még eszembe, hogy ha kevesebbet spekulálnál és a jelenlegi helyzetedre koncentrálnád, a mostani feladataid rendesen végeznéd, akkor talán nem merült volna fel ilyen kérdés...

Egyetemre, főiskolára nem kötelező járni! Ha valaki belátja, hogy neki nem megy, az nem gyenge, hanem épp ellenkezőleg, sokkal erősebb jellem, mint az aki önmagának is hazudva azt képzeli, hogy neki ez megy.


Azért adod ki az egymilliót a felsőoktatásnak, hogy megtanítsanak ott valamire! Ha az ár-érték arány számodra nem megfelelő, akkor megint csak inkább hagyd ott, és azt az egy milliót, vagy inkább kevesebbet költsd valamilyen OKJ képzésre!

2010. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólokhoz, ha nem megy, akkor ne csináld.

Ezt bővebben nem fejtem ki, a többiek már megtették előttem.

2010. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindössze megpróbáltam leírni a helyzetet, bár valóban összetettnek tűnhet külső szemmel. Sajnos nem tudom milyen szakot végzettektől kaptam választ, de mégegszer köszönöm nekik.

Talán odaírhattam volna, hogy nem csak magamra vagyok kiváncsi, hanem azokra a hasonló szakon tanulókra, akik ugyanebben a helyzetben vannak, és meg van mindenkinek a képessége ennyi év után, hogy életképesek maradjon később kis szerencsével szakmán belül. Jó képességű tanulókat is láttam, hogy a bukdácsolas miatt tárgyat/évet kellett ismételniük, nem egyszer. Ezek szerint a kérdésem mégsem érint annyi tanulót, amennyit remélni mertem volna. Persze nagy szó az is, hogy ilyen kérdésre, amit végül kiderült, nem sikerült érthetően megfogalmaznom, végül őszinte válaszokat kaptam, ami csak előnyére válik az oldalon választ adóknak.

2010. nov. 18. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!