Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-fizika. Vélemények?

ELTE-fizika. Vélemények?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Te sem a legegyszerábbel kezded... a fizika amúgy sem egyszerű, de az ELTE-s még annyira sem. Ha kemény vagy akkor bele vágsz... csak ne add fel :)
2010. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

hát mondhatni kemény vagyok. minimális tanulássál 5ös vagyok emelten, szóval remélem menni fog.

saját véleményeket továbbara is várok:) esetleg valaki aki ott tanul/tanult?

2010. nov. 17. 21:41
 4/6 Silber ***** válasza:

ÓÓÓ... Nem a középiskola számít az egyetemen, nehogy azt hidd :) Majd rájössz te is.

Mellesleg (úgy emlékszem) fizika szakra relatíve nagyon kevesen jelentkeznek, így sanszos a bejutás.

2010. nov. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Egy gimis ötös kisnyuszifül az egyetemen. Igazából az lenne a belépő.

Nekem van barátnőm, aki fizikusként végzett az ELTÉ-n. Messze okosabb, mint sok más ember, de nagyon kemény volt neki a suli. Mondjuk megcsinálta, de nagyon sok munka van benne.

És igen. Az hogy felvesznek még semmire sem garancia.

2010. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bírom, hogy minden egyetemista azzal jön, hogy "ésakkor mivaan ha gimnáziumban jó vagy" :D:D

Nyilván én is tudom, hogy az egyetemi tanulmányokhoz képest a gimnázium semmi, csak úgy mint ahhoz az általános iskola. Itt az ember szinteket lép, nyilván van ugrás. Ezt nem kell kiemelni, nem vagyok hülye.

Na most én gimiben tanulok. CSAK az évfolyamtársaimhoz tudom mérni a tudásomat.

A későbbi egyetemisták is voltak egyszer gimnazisták, és aki gimiben a suli legjobbjai között van, az egyetemen is a jobbak között lesz.

De ez nem volt kérdés. Tudom, hogy felvesznek, tényleg nem nehéz bekerülni. És bízom benne, hogy bírni fogom, de ez a jövő kérdése, ezt ti se fogjátok tudni megmondani.

Én csak esetleg 1-2 tapasztalatra lennék kíváncsi, nem a felvételről vagy a bekerülésről. Hanem magáról a szakról, olyantól aki ott tanul, vagy már tanult ott, hogy milyen oda járni, ott tanulni stb. :)

2010. nov. 18. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!