Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ált. Iskolai tanár akarok...

Ha ált. Iskolai tanár akarok lenni, milyen fősulira menjek?

Figyelt kérdés
Olyan kéne, ami Pesten van.
2010. nov. 15. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha tanár szeretnél lenni, akkor először is tanulj meg helyesen írni, ez alapvető. Iskola kisbetű.

Egyébként meg attól függ, mit szeretnél tanítani. Ha alsó tagozatos tanító szeretnél lenni, akkor menj tanítóképzőre, de ha felső tagozatban tanítanál, akkor az adott tárgyaknak megfelelő szakra kellene menned.

2010. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Képzeld el, nagyokos, hogy tökéletes a helyesírásom, sőt, mint láthatod, a központozást is ismerem.Véletlen írtam nagybetűvel az iskolát.
2010. nov. 15. 10:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és tanárt írtam, ami azt jelenti, hogy nem tanító akarok lenni.
2010. nov. 15. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek.

A kétciklusos rendszerben vagy tanítóképzőre mégy, vagy az általad választott szaknak megfelelő BSc-re, ami mellé aztán választanod kell egy szakpárt. Ha megszerzed az alapszintű diplomát, utána mehetsz mesterképzésre ugyanezen a két szakon. Ezzel középiskolai tanár leszel, de most már nem képeznek általános iskolai tanárokat.

Pesten mehetsz pl. az ELTÉ-re.

2010. nov. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mire odakerülsz, még hússzor megváltozik a rendszer, a padagógusképzésben eltörlik a bolognait. Idejében meg fogsz tudni mindent, gondolom, még van egy jópár ved addig.
2010. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nem mondhatnám, mert én most szeretnék beiratkozni, már megvan az érettségim.
2010. nov. 16. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!