Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vallásos egyetemeken mennyire...

Vallásos egyetemeken mennyire veszik komolyan a hittant, vallásos előéletet, vallástanítást?

Figyelt kérdés
Pszichológiára szeretnék járni,de a két legszimpatikusabb egyetem, ahova jelentkeznék (Pázmány, Károli) is vallásos, én pedig ateista vagyok, meg sem vagyok keresztelve, sosem jártam misékre vagy hittanra. Mennyire veszik komolyan ezeken az egyetemeken a vallásosságot? Van olyan feltétel, hogy csak vallásos diákok jelentkezhetnek?
2010. nov. 14. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincsen tapasztalatom, de szerintem nem csak vallásos diákok jelentkezhetnek, és nincsen hittan óra sem. Szerintem csak annyiban mások, hogy vannak valláshoz kapcsolódó képzések is. Esetleg szerveznek vallásos programokat, de nem lehet kötelező részt venni rajta. Jelentkezhetsz nyugodtan.

Emlékszem egyszer viszont volt egy botrány, hogy egy homoszexuális hallgatót vagy tanárt ki akartak rúgni, vagy ki is rúgták...na ilyen máshol nem történhetne meg

2010. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Károlira csak attól kérnek ilyeneket, akik a hittudományi karra jelentkeznek, aki pl. japán szakra jelentkezik, attól nem kérnek.
2010. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most megnyugodtam... igazából a honlapjukon annyira kiemelik a vallásosságot, hogy innen feltételeztem, hogy komolyan veszik.
2010. nov. 20. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!