Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemmel kapcsolatba szeretn...

Egyetemmel kapcsolatba szeretnék kérdezni valamit, hogy hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnökünk beszélt az egyetemre való bekerülésről. Mire odakerülök valószínűleg 2emeltet kell majd tennem. Ezzel nincs is probléma megcsinálom, csak valami olyasmit magyarázott hogy ellehet menni valahova ahol tanulunk és onnan egyenes az út az egyetemre, egyből felvesznek. De ez létezik meg hogy van ez? és hova kell felvételiznem? hiába kérdeném meg őt hogy magyarázza el, lese szarna vagy elmagyarázná még bonyolultabban.

Még az is érdekel hogy az alapképzés mit ad a mesterfok meg az osztatlan között mi a különbség vagy legalábbis mik ezek?

köszönöm előre is!


2010. nov. 13. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

van olyan, hogy megfelelő OKJs papírért pluszpontot adnak a témába vágó szakra felvételinél, de a pluszpontok száma maximálva van (most épp 80ban azt hiszem), szóval ha van mondjuk 2 nyelvvizsgád, meg úgy is emeltet kell tenni, akkor már nem számít igaziból.


Az osztott és osztatlan képzésről.

Osztott képzés: először egy 3 (néha 3,5) éves alapszakot kell elvégezni, ez kb. a régi főiskolai képzésnek felel meg. Ha ez megvan, akkor a végén államvizsgázol, és kapsz egy alapszakos diplomát, ami a régi főiskolai diplomával egyenértékű. Utána jelentkezhetsz egy erre az alapszakra épülő mesterszakra, ez 2 éves képzés, itt már mélyebb elméleti képzést adnak. Ennek a végén is államvizsga, és diploma. Ez után mehetsz majd PhD-re.


Osztatlan képzés: azok, amik megmaradtak a régi rendszerben, tehát nem lettek ketté osztva, pl. orvosi vagy jog. Ez 5 vagy orvosin 6 éves képzés, a végén mesterszaknak megfelelő diplomával.

2010. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hol van az még neked, ha 2012 után fogsz csak érettségizni... addig 20szor újra megváltoztatják a törvényeket ezek a hülyék.


olyan nem létezik, ahonnan alapból felvesznek. mindenkinek ugyanazt a felvételi eljárást kell végigcsinálni, ugyanúgy el kell érni a ponthatárt ahhoz, hogy felvegyenek. szóval ezzel csak átb@szott a tanárod.

az alapképzés diplomát ad. mesterképzés az egyel magasabb fokozat. pl én matek szakos vagyok 6 félév után matematikusi diplomát kapok (már feltételezve, hogy nem csúszok össze-vissza a tantárgyakkal). ezután lehet mesterképzésre jelentkezni, mondjuk elméleti vagy alkalmazott matematikusnak, esetleg matematika tanárnak.

2010. nov. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

amúgy nem 2012 után hanem akkor fogok érettségizni :)

lehet félreérthetően írtam, de oda is felvételizni kell de az valahogy úgy van hogy ha oda bekerülünk akkor ott vagyunk 1évig (valami előkészítő szerűség) és ha jól letettünk vmi vizsgát akkor bekerülünk tutira.

akkor lehet egyből mesterképzésre jelentkezni mert azzal többre viszem?

amúgy köszönöm a válaszokat

2010. nov. 13. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is 2012-ben fogok érettségizni. Lehet, hogy hússzor megváltozik addigra, de nem biztos, hogy abba mi is bele esünk. (Csak pár év múlva lehet gyakorlatban elkezdeni, amit kitalálnak.)
2010. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát igen, de az a kötelességük hogy időben szóljanak hogy feltudjunk készülni rá
2010. nov. 13. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:

"akkor lehet egyből mesterképzésre jelentkezni mert azzal többre viszem? "


Nem, a mesterszakra jelentkezés feltétele egy megfelelő alapszakos diploma (teszem azt esztétika alapképzésről nem mehetsz mérnök mesterképzésre)

2010. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

oké köszönöm :D

nem nagyon vagyok ezekkel tisztába de szerintem sose fogom ezt megérteni :d

2010. nov. 13. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!