Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárokat meg lehet pénzzel...

Tanárokat meg lehet pénzzel vesztegetni főiskolákon, egyetemeken?

Figyelt kérdés
példákat is várok...
2010. nov. 13. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
shame on you...
2010. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy igaz-e, vagy legenda, de elmesélem. Srác valamiből ment vizsgázni, indexébe tett 50.000 forintot (5 darab tízezres) és egy kis papírt, amin leírta, hogy ő nem tudott annyit tanulni, hogy jó jegyet szerezzen, de kell az ösztöndíjhoz a jó átlag, meg azt, hogy minden egyes jegy 10.000 forint, a tanárra bízza a döntést. Gyerek megírta az írásbelit, szóbeli is volt , tanár egyesével behívta a hallgatókat, majd amikor a srác ment be az irodába, tanár rögtön adja is az indexet, de elbeszélgetnek hétköznapi dolgokról, hogy azért reális időt töltsön bent a gyerek. Srác nem nézett bele az indexbe, mert gondolta, hogy minden sínen van. Mikor kiment, belenézett, hogy mégis milyen jegyet kapott: elégtelent, mellette ott volt 4 darab tízezres...


Mondom, nem tudom, hogy igaz-e, vagy csak legenda, azt sem tudom, hogy melyik egyetemen történt/történhetett meg.

2010. nov. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
a szexxel többre mész ha csaj vagy, nálunk is sokan kaptak,nak igy jegyet.
2010. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés már bennem is felmerült, de sajnos asszem marad a tanulás...
2010. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Csak nagyon kivételes esetben lehet ezt megtenni, de ahhoz nagyon kell ismerni a tanárt. Amúgy ez egy hatalmas lutri, mert az alábbi lehetőségek állnak fenn:

1. a tanár elfogadja, megkapod a jegyet (ennek nagyon nagyon kicsi az esélye)

2. te bepróbálkozol, a tanár visszadobja és nem szól senkinek semmit, de elástad magad nála

3. bepróbálkozol, nem fogadja el, de szól, akkor repülsz

4. elfogadja, jegyet is kapsz és kiderül, repülsz te is meg ő is


Mivel ezek nem sokáig maradnak titokban inkább nem fogadják el a pénzt, mert nem akarják kockáztatni az állásukat.

2010. nov. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a szexxel többre mész ha csaj vagy, nálunk is sokan kaptak,nak igy jegyet."


Azta, ez melyik egyetem melyik szaka? Meg hogy vetődik fel a téma ilyenkor?


Csak ha már gyakvez lennék...:)

2010. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olyan sztorit olvastam (nem tudom, igaz-e), hogy a csaj megbukott, és ez volt az utolsó vizsgalehetősége, amit felvett. Nem tanult erre sem eleget, úgy nézett ki, végleg hasal, ezért megbeszélték a fószerral, hogy egy szaxiért átengedi. Megvolt a szaxi, mit kapott a csaj?

Egy tízezrest, meg egy bukást.


Ha már szigorítani akarnak az egyetemeken, akkor mindenkire nézve szigorítsanak, ne csak a diákokra nézve....

2010. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!