Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vegyészmérnökire vagy az...

A vegyészmérnökire vagy az élelmiszermérnökire nehéz bekerülni? Nagyon jó eredmények kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Érdekel a vegyészmérnöki, élelmiszermérnöki és a biomérnöki kar egyaránt, mindenképp be szeretném rájuk adni a jelentkezést, viszont van egy problémám.

A kémiát most kezdtem el, szeptemberben,heti 2 órát járok külön tanárhoz de még mindig az elején járok,szerintetek be tudok pótolni ekkora anyagot, vagy inkább nagyobb léptekben kellene haladni? A másik meg hogy nem lennék nagyon hülye matekból, de egyszerűen rohanunk az anyaggal,a tanár sokszor nincs is bent, elmaradnak órák, le vagyunk maradva és mikor dolgozat van, állandóan olyan feladatokat tesz bele, amit még órán nem csináltunk... ebből kifolyólag jó szar jegyeim vannak belőle. Nekem sajnos nehezebben fog matekból az agyam és ezért mindenre nem jövök rá magamtól és gyakorolnunk kellene...

Tudom, hogy az egyetemekre jó eredmények kellenek,de nagyon félek hogy így nem fogom tudni elérni.

Nektek milyen jegyeitek voltak, mikor bekerültetek vagy mennyire mentek jól a tantárgyak?

Minden választ/ötletet szívesen fogadok!


2010. nov. 10. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
én másodéves vegyészmérnök vagyok. nem nehéz bekerülni. viszont ha ilyen problémáid vannak már középsuliba, akkor semmi esélyed se lesz az egyetemen. a mérnöki analízis kb 10 milliószor lesz nehezebb, mint amiket most tanulsz matekból, és a tempó is csak méggyorsabb lesz. a kémiáról nem is beszélve...
2010. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!