Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetvédelmire mennék tovább...

Nemzetvédelmire mennék tovább tanulni! Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Hogy miért? mert itt tudom kamatoztatni azt a sk év sportot ami a hátam mögött van (eddig 10 év) és kis takony korom óta vonzzanak a fegyverek/katonák/honvédelem. Először vadászgép pilóta szerettem volna lenni de erről már letettem mert túlnőttem a meghatározott legmagasabb értéket is. Szerintetek megéri odamennem? És hol találok részletes leírást arról hogy mi kell ahhoz hogy felvegyenek mert nem találtam sehol :S?(nagy segígtség lenne ha tudnám mert akkor céltudatosabban készülnék a középiskolában) Szerintetek jól választottam?
2010. nov. 8. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
előre szólok, hogy szopni fogsz ott, korrupt az egész rendszer, ergo nem éri meg!
2010. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igaza van az első válaszolónak, korrupt ocsmány gusztustalan hányinger az egész, ami a ZMNE-t körülveszi. Ha eggyel többet pislogsz a pszichológiai alkalmassági vizsgán, mint azt ők elvárják, akkor megbuktál. Ha pont annyit, amennyit akarnak, megbuktál. Ha kevesebbet, akkor,... megbuktál.


Oda azt vesznek fel, akit ők akarnak és ki van nekik adva ukázba, hogy vegyenek fel, ennyi.


Ha kamatoztatni akarod a 10 év sportot, akkor menj ki Németországba negyed-, ötödosztályba, erre ezt tudom mondani.


Rendőrtiszti szintén ilyen.


Én először csak egy lovat akartam rajzolni, aztán én is vadászpilóta akartam lenni, aztán rocksztár, aztán beadtam a jelentkezésem fősulira és most itt vagyok. Most épp doktor (PhD) akarok lenni :) (nem orvos/ügyvéd bár az elmésebbek a fősuliból is rájöttek volna, ugyebár :)


mindenesetre, menj tovább oda, amihez szerinted a legjobban értesz és a legtöbb kedved is van hozzá


aztán minden jót...

2010. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát katonai szakra mennél. Több fajta katonai szak van...

Van két kar, ezek a Bólyai Katonai Műszaki Kar és a Kossuth Lajos Hadtudományi Kar. Ha a mérnökség, műszaki rajzolás és a fizika, matek érdekel és megy is akkor a Had-és biztonságtechnikai mérnökire menj. Itt természetesen van egy fizikai felmérés, ami szerintem nagyon könnyű, főleg egy sportoló számára. Ha a pontjaid megvannak akkor aug. elején bevonulsz és irány az alapkiképzés ;) Ez volt a Bólyai Kar... Ja egyébként alapfokú angol vagy francia nyelvvizsgád legyen mert különben semmi esélyed... Sajnos nekem ez volt a gond. Feltétel hogy legyen vmelyik.

A másik karon ami nem civil képzés, hanem katonai az a katonai vezetői szak. Ami fontos itt is, hogy nyelvvizsga legyen, erkölcsi bizi, JÓ érettségi!!, és felelj meg a fizikai felmérésen.

Mind a két szak 7 féléves és azt hiszem a 4 vagy 5 félév után lehet választani, hogy mi is akarsz lenni... tehát szakosodni fogsz.

Egyébként meg kell majd venni a továbbtanulási könyvet és abba világosan le lesz írva :)

Sok sikert!

2010. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ááá a nyelvvizsga nem gond. most készülök felsőfokú angolra a középfok már megvan :)) és remélem a fizikaival se lesz gond.... de ezen akorruptság dolgon megakadt a szemem :|
2010. nov. 8. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Én civil szakra járok, de itt is vannak olyan dolgok, hogy majd kiesek a padból :D. De ez nem az egyetemet minősíti, hanem a vezetőséget.
2010. nov. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!