Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogászokon és orvosokon kívül...

Jogászokon és orvosokon kívül kik kapnak még Dr. Címet a nevük elé?

Figyelt kérdés
Tehát milyen iskolai végzettség vonzza magával még a doktori címet?
2010. nov. 5. 15:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Még a fogorvosok is kapnak "automatikusan" Dr.-t a nevük elé.
2010. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%

"mindenki másnak teljesíteni kell érte"


Igen kell. Ők hárman az egyetem elvégzésével alanyi jogon megkapják a dr-t. A többiek meg komoly munkával szerzik meg, még az egyetemi éveken kívül.

2010. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
7%

"A többiek meg komoly munkával szerzik meg, még az egyetemi éveken kívül."

Elhiheted, abban az 5-6 évben benne van az a kemény munka, amit mások csak az egyetem után teljesítenek.

2010. nov. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Orvosok: dr.med., fogorvosok: dr.dent., állatorvosok: dr. vet. , jogászok dr. iur címet kapnak a diplomájukkal csak nálunk nem szokás kiírni a teljes rövidítést. Aki tudományos fokozatot szerez az Phd, ettől feljebb Dsc, majd a CsC rövidítést teszik a nevük után. Hülyeség a tudományos fokozaton kívül a név elé a dr.-t is kiírni, angolszász országokban nem is szokás.

Ha valakinek az egyetem ad doktori vagy díszdoktori címet az dr. univ. rövidítést tehet a neve elé de itt is kihagyják az univ-et.

2010. nov. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!