Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy sok diplomá...

Miért van az, hogy sok diplomát nem adnak oda a nyelvvizsga hiány miatt?

Figyelt kérdés

30% nem kapja meg a diplomát.

Az oké, hogy kell de ha valaki meg akarja kapni a diplomát miért nem teszi le a nyelvvizsgát. Amúgy ezek az emberek mit akarnak nyelvvizsga nélkül?Alap követelmény már a munkahelyeken a nyelv tudás. A nyelv beszéde már szinte alap dolog kell, hogy legyen.


2010. nov. 5. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én levelezőre jártam és mellette napi 10 órában dogoztam, hogy el tudjam tartani magam és bár államira jártam, a leutazás, a szállás, a könyvek mind-mind pénzbe kerültek.

Egy évvel a diploma megszerzése után meglett a nyelvvizsgám is. Korábban sem időm nem lett volna magántanárra, sem pénzem.

2010. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nézd, te ezt most így látatlanban így gondolod. Csak amikor az ember műszaki szakon vagy KOMOLYABB /értsd:pénzügy, alkalmazott kg, gazdaságelemző/ közgazdasági szakon tanul ahol a belét is kihajtják, nos akkor nem sok embernek marad sem ideje sem energiája de legtöbbször pénze sem nyelvet tanulni. Az meg a másik hogy a nyelviskolák is olyanok amilyenek, engem például 2-szer húztak meg egyszer 58 máskor 59%-kal. Érdekes nem?
2010. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó: De akkor sem azért kellene rinyálni, hogy ne legyen kötelező. Hanem mondjuk legyen lehetőség ingyenes nyelvórákra, vagy ingyenes nyelvvizsgára pl.
2010. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Egy szóval nem mondtam hogy ne tegyék kötelezővé a nyelvvizsgát a diplomához. Csak elmagyaráztam a kérdezőnek hogy ilyen helyzetben nyelvvizsgát/nyelvvizsgákat lerakni nem egyszerű.
2010. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg az nem indok, hogy nehéz az egyetem, mert egy középfokú nyelvvizsga azt hiszem már oda is elég legtöbbször, esetleg szakmaival kiegészítve, és egy középfokút már középiskolában meg kellene tudni szerezni. de az a minimum. arra pedig ráépíteni egy szakmait, vagy felsőfokút, szerintem 3 év alatt nem egy nagy dolog.

és azt se mondja senki, hogy egy középfokú miatt tanárhoz kell járni, és arra nincs pénze...mert szerintem nem kell hozzá tanár...

2010. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kell... annak aki életében nem tanult semmilyen nyelvet, vagy csak nagyon alapszinten, az nem fogja tudni, hogy még is miszerint haladjon, hogyan építse fel a tudását. Emellett sokkal sokkal nagyobb önszorgalmat kíván otthon tanulni, mint tanárral, ami egyetem mellett, megint csak nem a legegyszerűbb dolog. Én szerencsésnek mondhatom magam, középiskolában a szüleim kihajtották belőlem azt a középfokú nyelvvizsgát, így egy problémával kevesebb, viszont sajna 16-7 évesen magamtól nekem sem lett volna annyi eszem, hogy ennyi plusz órát vegyek, és megcsináljam a nyelvvizsgát, holott akkor még volt rá időm! Jelenleg fősuli mellett, a második nyelvemmel bajlódok, de szinte alig haladok, mert jelenleg sokkal fontosabb az, hogy ne tegyenek ki államiról, mint az, hogy legyen még egy nyelvtudást igazoló papírom (gyanítom ha nem lenne, akkor sem ez lenne az első). Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy egy diplomás ember tudja igazolni a nyelvtudását, ugyanakkor már középiskolában kéne minden diákot nyomni a nyelvvizsga felé. Sajnos amíg ennyire gyér a nyelvoktatás az iskolákban, addig akinek nincs kellő önszorgalma, vagy pénze külön tanárra, addig nem hogy nem képes letenni a nyelvvizsgát, eszébe sem jut, hogy jól járna vele... Főiskolán, tanulás, zh-k, évközik mellett viszont tényleg nem egyszerű a nulláról eljutni középfokig, ezért megértem azokat, akik csúsznak egy két évet a diploma megszerzésével. Én egy kis főiskolán vagyok mérnök hallgató, ahol a diákok több mint fele nem kap csak oklevelet a nyelvvizsga bizonyítvány hiánya miatt. 20/L
2010. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
azért mert normális szak mellet (átlagos, vagy átlag alatti nyelvérzékűeknek) lehetetlen a nyelvvizsgát is letenni. persze ezt egy turizmusos nyilván nem értheti...
2010. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Sokak számára amúgy sem egyszerű a nyelvvizsga. De nézd: a legtöbb ilyen diploma vagy estis, vagy levelezős, és munka mellett tanult az illető.

Most képzeled el a helyzetet: egy munkához hirtelen már diploma kellene. Az illetőnek ezért el kell végeznie az egyetemet, de sehogy sem tudja beillesztenie a nyelvet, mert csak vasárnap lenne rá ideje, akkor viszont nincs nyelvtanfolyam.

2010. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Tehát, kedves kérdező, azt hiszem, megállapíthatjuk, hogy kifogások mindig vannak...
2010. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy középfokú nyelvvizsgát vígan le lehet rakni már középiskolában is. Ez nem csak a tanáron múlik, hanem a diákon is. Ha minden kötél szakad, autodidakta módon is lehet tanulni. Gyakorlás nélkül semmiben sem leszel jó, semmit sem fogsz megtanulni.

Nem tudom, miért baj, hogy alapfeltétel a nyelvvizsga a diplomához... Vannak olyan szakok, ahol felsőfokú nyelvvizsga kell idegen nyelven, ráadásul szaknyelv.

2010. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!