Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik korábban tettek emelt...

Akik korábban tettek emelt szintet németből, hogyan élték meg az írásbeli és szóbeli vizsgát, továbbá milyen eredményt értetek el?

Figyelt kérdés

Ezen a héten érettségiztem németből emelt szinten és azt gondolom, hogy az előző évek feladatlapjaihoz képest ez az októberi feladatsor meglepően könnyen hozható volt. A szövegértés és a nyelvhelyesség is inkább egy erős B1-es szintet súroltak. Amiket gyakoroltam otthon nyelvtani feladatokat, maximum 25 pontot értem el, azonban a megoldókulcs alapján 29 pontot fogok elérni. A szövegértésben nem volt se mondatkiegészítő szövegalkotás, se kérdezz-felelek feladat. A hallásértésnél az első kettő feladat szintúgy elsajátítható volt, a harmadik feladat egy nehezebb típus volt, ott veszítek 3 pontot. Ahhoz képest, hogy ezt tartottam a legnehezebb készségnek, végeredményként nem számítok felettébb rosszra. Az íráskészségnél a hivatalos levél se okozott gondot, azonban a véleménykifejtős része elég sok fejtörést okozott, mert nem jutottak eszembe ötletek a példaképpel kapcsolatban, és nyelvtanilag se fogalmaztam tökéletesen.

Összességében ilyen eredményekre számítok:

Szövegértés: 24/30

Nyelvhelyesség: 29/30

Hallásértés: 23/30

Íráskészség: 24/30

Összesen: 100/120 (~83%)

75% volt kitűzve célnak, szóval ha efölött teljesítek, teljes mértékben meg leszek elégedve önmagammal. A szóbelitől nem tartok (természetesen készülni fogok rá), de nem változtatja meg nagyobb mértékben a végső eredményt.



ma 10:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!