Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem megy a matek, megérné...

Nem megy a matek, megérné nekem gazdasági egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm a matekot, és nem is igazán megy. Reál vonal eleve kizárva. Bölcsész szakokat felesleges elvégezni. A gazdasági vonal valahogy pont a kettő között van. Megérné nekem kipróbálni? És ha igen, melyik szakon van a legkevesebb matek? (Szívesen fogadok más ötleteket is, hogy mit lenne érdemes tanulnom ilyen humán beállítottsággal, csak büfészakokat ne mondjatok légyszi!)
2010. nov. 4. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Gazdasági szakon van jó sok matek van. Illetve a konkrét matek a legtöbb helyen 2 félév (analízis, valószínűségszámítás), de egy csomó olyan tárgy van még, ami ugyan nem pont matek, de kell számolni eleget, és a matematikai logika is jól jön hozzá. Pl. statisztika, akkor a mikro-makroökönómiának is vannak számolós részei stb.
2010. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem.. De akkor most semmi esélyem, hogy egy normálisan fizető állást szerezzek majd később? (Vagyis, aki humán beállítottságú nem viszi semmire??)
2010. nov. 4. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés!


Én is utáltam középiskolában a matekot, de ez össszefüggésben áll azzal, hogy a tanárt is utáltam.

Később volt könyvtár szakon matemat.-i logika, és 5 lettem belőle, pedig nem volt könnyű.

Egyetemen sokan magántanárhoz járnak.

Végezz el valami OKJ-t , ami nem olyan vészes, nézd meg pl a főiskolák lapjain az órarendet.DE a nyelvtanulás se utolsó dolog....

2010. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem is erősen összefügg a matek-utálatom a tanárral.

OKJ-s tanfolyamok jók, de én eddig is sokat tanultam, egy elég erős gimiben jó tanuló vagyok (csak a matekkal és fizikával vannak gondjaim).. Szóval ha már ennyit megtettem, akkor nem egy OKJ-s tanfolyamot akarok elvégezni.

Nyelveket nagyon szeretek tanulni és van is nyelvérzékem szerintem, de csak nyelvtudásból mennyire lehet megélni?

2010. nov. 6. 00:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell félni a matektól, én gimiben gyenge 3as voltam, a középszintű érettségim is 3as lett, viszont főiskolán egy nagyon jó tanárt fogtam ki, aki által megszerettem a matekot is, így az összes ilyen jellegű tárgyam (mikro, makro, stat 1-2, gazd matekok) 5ös lett! :D Egyébként meg minden gazdasági szakon szerintem ugyanannyi matek van, nevezetesen az előbb felsoroltak, és gazdasági matematikából pedig 3 van: 1. Analízis, 2. Valószínűségszámítás, 3. Operációkutatás
2011. jan. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. jan. 13. 21:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy melyik fősulira jársz?
2011. jan. 13. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Kodolányira, turizmus-vendéglátás levelező. Egyébként alapból itt is keményen megkövetelik a matekot, sokan buktak a mi csoportunkból is, viszont sokat számít a jó tanár, így a tanulás is könnyebben ment, hogy felkeltette az érdeklődést a tárgy iránt.
2011. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 16. 00:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!